78118

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 29. 10. 2006
Re: Státní vyznamenání

Od: Radim Pol??ek :

> Jenom se mi nelíbí, jak mluví o tuším Gabonu jako o léčivu, které je méně
> toxické než kuchyňská sůl, chlorid sodný. Z jedné strany je to totiž pravda,
> z druhé strany je to velice nebezpečný omyl.
......

Já superlativy na lidi nehledám. Dokážu velmi ocenit přínos a ten je v případě ing. Veselého znám v odevzdání se oboru včelařství. Chci ale upozornit, že za výsledky jednoho nebo více "produktů" se skrývají hlavně praktické výsledky práce jiných odevzdaných se vědeckých pracovníků a hlavně i zájmových včelařů a prof. včelařů, u kterých se ověřují další postupy a potom teprve se napíše oficiální postup.

Ke Gabonu:
Gabon PA 92 mimo loňska, kdy byl použit PF 90 v jedné ZO v kraji Jihomoravském kde vloni významně účinkoval, potvrdil opětovně svou neúčinnost a to i za předpokladu velmi nízké reinvaze a v místech vysokého spadu. Jestli tedy mohu tvrdit jednu věc, tak postup s aplikací Gabonu se stejnou účinnou látkou po dobu více než dva roky je lokálně osudný pro mnoho včelstev.

Co stále ještě pomáhá:
Dále co mohu potvrdit, že jediné bezpečné léčivo, které dokáže bez větších problémů ozdravit včelstva je Varidol (amitraz). Pokud si někdo myslí, že v pojmenování léčiva a následného sestavení návodu k aplikaci a marketingové zpracování distribuce léčiv přes majitele s.r.o. (Veselý, Kamler, Titěra, Kašpar, Janoušek, ČSV a doz, rada: Machová, Peroutka, Janoušek) resp. Dolu je ta zásluha tak mám ochlazující otázku: !!!

Závěrem:

Jak moc velká zásluha se Vám zdá, koupit si kolektivně s.r.o. VÚ Máslovice - Dol za celkové podíy 250 tisíc a lámat do hlav včelařům v České republice , že oni jsou jediní a nezastupitelni? Distribuovat a doporučovat a hlavně tahat z běžných včelařů "zadarmo" rozumy (např. 500,- Kč bylo za vyplněný dotazník p. Kamlera ke komerčnímu chovu včelstev)

Pokud jsem se někoho dotkl, tak ho mohu ubezpečit, že středem zeměkoule je čínský Peking a ne Dol v Máslovicích. :-) A nějaká hvězda s názvem mě vůbec jako včelaře nějak nevytrhne a už vůbec ne z podmínek včelařství u nás v ČR.

Spokojený den přeji

_gp_
http://vindex.ic.cz
_______________________________________________
Konference Vcely
Vcely/=/v.or.cz
http://v.or.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/vcely

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19096


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Gustimilián Pazderka - Re: Petr Cibulka
Předchozí:Petr Lokvenc - Re: Státní vyznamenání Stb-ák


Klikněte sem pro nápovědu