76983

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Karel (88.103.157.154) --- 25. 11. 2006
Re: Roztočí (19370) (19387) (19388) (19391) (19398) (19400) (19402)

a tak jsme v pasti.....
.......
to jsme. Problémy, jakékoli, může řešit jen funkční organizace. A tady se asi poslední šance pro.../mrhala vloni. Myslím, že po loňské "bohaté předsjezdové" diskuzi se už další idealisti dobrovolně nebudou hrnout, aby byli označeni za chytrolíny a hlavouny. A to je to nejmenší, co jim asi vadilo. Díky demagogii a monopolu Včelařství, je skutečně mnoho včelařů přesvědčeno, že těm lidem šlo jen o rozbití Svazu, prachy a zaprodání včelařů obchodníkům za jidášský groš. A tak si asi každý další idealista, co bude chtít něco změnit dá pořádný pozor. A každý další rok otálení bude šance něco změnit horší. Bude to víc bolet a nikumu se do toho nebude chtít.
Takže to asi postupně vyhnije. Zůstanou asi ostrůvky pozitivní deviace, kde se daří (i léčit) a jinde se to časem rozpadne. Dnes to vlastně visí jen na penězovodu. jakmile ten padne, padne i "organizovanost". A paradoxně, asi až teprve tehdy bude šance na "reorganizaci".
Dokud je penězovod v provozu, je přiliš lidí, kteří jsou v prvé řadě aktivní jen pro jeho funkci a kapky.
Existují určité šance na změnu stanov a organizační struktury, ale to je limitováno dobrovolným přitvrzením požadavků na sebe sama, a tak jsem v tom skeptický. Ale to by nemělo vadit, aby jsme snahy k lepšímu alespoň trochu nepodporovali. Alespoň perestrojka, než nic jiného.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19403


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Radim Polášek - Re: Roztoeí
Předchozí:P.K. - Re: Roztočí


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu