77619

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)gupa (80.78.146.242) --- 8. 5. 2007
Cena medu v roce 2007

Rok 2007 je v období Evropské unie ve spojitosti s výkupní cenou medu nejhorší od doby připojení k takové politice, kde padly ochodní bariéry a nastolil se . Jde o obchodní politiku a ta je jasná jako u každého. Každý chce vydělat a uživit se.
-----------
Pro včelaře. 28,- - 30,- Kč/kg za řepku. Pro akát je předpoklad ten samej.
-----------
Má cena již zabaleného medu je 55,- Kč/kg + variabilní obal(od 5,- - 10,-), abych jako včelař přežil a již jsem takovou cenu vytvořil jako odezvu protože do výkupu již nedodávám a je pro koncového zakazníka! Já takovou situaci nechtěl. Ale je a reaguji na ni. EU jsem řekl v referendu NE, výrazně jsem i zde upozorňoval na tuto situaci že k ní může dojít a dále tvrdím, že prodej medu ze dvora je návrat do obchodního středověku.

Můžeme mít jako včelaři třeba 300 miliónů na dotace, ale cena medu je dominantní. Já reaguji podle svého vědomí a svědomí a je mým přesvědčením, že jestli se sníží cena medu ve výkupu, musí se zákonitě snížit i "přímo od včelaře". Jen tak se může znovu zvýšit aby se eliminovaly snižující elementy.

Ve výkupní ceně medu také dost figuruje cena cukru!

Bohužel falšování z cukru se těžko odhaluje a kdo sleduje mé aktivity, musí říci, že jsem obeznámil veřejnost (materiál ve VN ) jak takové padělatele odhalit, ale státní potravináři zřejmě chrápou a kašlou na rozbory na C cukry. Díky jim. :-(

http://vcelarskenoviny.cz/view.php?cisloclanku=2006071901
http://www.vcelarskenoviny.cz/view.php?cisloclanku=2006022801

S pozdravem Gustimilián PazderkaOdpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22557


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:flaktos - co dělat s rojem ?
Předchozí:Eman - Re: Biomed


Klikněte sem pro nápovědu