77619

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



gupa (80.78.146.242) --- 8. 5. 2007
Re: Cena medu v roce 2007 (22557) (22559)

Zdravím Karle.
Karel:
>Nezbyde ti, než dát do kupy všechny ty co si tady stěžují na Špačky a jít třeba za Sojkou. Pták jako pták, jiní to už pochopili a už si sním dělají podnik.<

Nejsem nedochůdče a cena kolem 60,- je pro mě a pro koncového zákazníka - spotřebitele v situaci s výkupem 28,- více než přijatelná. S cenou kolem 60,- za kilo mám zatím místo na trhu se svou produkcí.

To tvé ostatní okolo cen a výstřižky z makroekonomiky (EU) je jen dogma s kterým nesouhlasím protože nic z toho co jsi napsal není přesné. Takové cenové úvahy jsou jen důsledkem, ne výsledkem. Asi také Karle nebereš v úvahu to, že se ve velkém falšuje a nejen med, ale i maso atp. a nic stím nikdo neumí v té tvé výhodněcenové EU udělat.

MF nemusí roztáčet kvůli včelařům inflační spirálu. Možná že by stačilo aby MF dalo na med a třeba i na jiné včelařské produkty spotřební daň nebo jen jakýsi dohled. Pak by to spadalo do kompetence celních orgánů a to by byl ten efektivní odrazový můstek jak u vinařů. Jinak v případě medu jde o nekontrolovatelný a nepřehledný kousek trhu. Také by se upevnila pozice obchodních značek např. Český med, atp.

S pozdravem Gustimilián Pazderka

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22573


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Radim Polá?ek - Re: Cena medu v roce 2007
Předchozí:M. Václavek - Re: co dělat s rojem ?


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu