78123

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)gupa (80.78.146.242) --- 14. 5. 2007
Re: mor pro admina (22693)

Prosím admina, aby dokumenty řešení k moru stáhnul a dal do archívu VK a dal naně odkaz v častých dotazech.(pokud tam nejsou)Děkuji předem za postižené morem.
_____________________________________________
Marek:
>Zdravim vcelare,mam dotaz na to nejhorsi co muze vcelare postihnout....byl mi zisten mor,pri veterinarni kontrole.Ted jen cekam na potvrzeni s laboratoze.Vcelstva mam na dvou stanovistich a jsou nakazeny obe dve.Celkem mam 10 vcelstev.Chci se zeptat ,ohledne paleni ulu.<


V případě potvrzení.(pozitivní klinický nález)
Pálit se bude, naco ukáže veterinář. To všechno co se hodí do ohně (vozy to už unás také kdysi byly) se hradí. V ten den pálení je pro Vás a náhradu rozhodující. Začíná plynout 3-týdenní lhůta, kterou když promarníte nic nedostanete. Zašlete si proto žádost SÁM, protokol, atd sám se zpětnou vrácenkou. Poté si zavolejte na Ministersto zemědělství kam jste to posílal a zjistěte když neodpoví do dvou týdnů, číslo jednací pro komunikaci. Na peníze buďte trpělivý.

Ještě dodám, že aktuálně se může stanoviště po moru obnovit nejdříve po roce. To se pravděpodobně změní na 1-3 měsíce. Také je doporučeno, že se má přesunout alespoň o pár metrů mimo původní.

Vozy se nařídí, když jinak nerozhodne veterinář spálit nebo vydezinfikovat dle pokynů. Na dezinfekci si dejte, kdyby k tomu došlo, záležet. Děje se tak u vozů, které stojí zato. Jinak se také pálí. Pálení se děje (by se mělo dít)zadohledu záchranářů - požárníků.
Podklady a formuláře, (řešení životní situace) je na webu ČSV a i na MZe.
http://www.mze.cz/Index.aspx?ids=2827&ch=72&typ=1&val=13868
http://www.vcelarstvi.cz/cz/doc/CSV-SMERNICE_Cenik.doc
http://www.vcelarstvi.cz/cz/pdf/CSV-METODICKE-Navod.doc

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22697


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Tomáš Heřman - Re: ?toky v?el
Předchozí:Jan Cervenka - Re: vcely bez chovne nalady


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu