78110

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)M. Václavek (213.29.160.5) --- 2. 10. 2007
Re: léčení,formidol ,varidol a gabon (25167)

Teplota by neměla převyšovat 25 stupňů kvůli přílišné intenzitě vypařování kyseliny mravenčí Nad plodištěm přece bude teplota vždy vyšší než-li 25 stupňů ,i když je venkovní podstatně nižší.
___________________________________________________________
Toto tvrzení platí, jestliže máte plodové těleso dostatečně blízko stropu. Při mém způsobu včelaření, kdy se po posledním medobraní vrátí dva nízké vytočené medníkové nástavky nad plodové těleso a ještě se položí medná komora, se nestane, že by byl plod přímo pod stropem. Proto mě tato situace při psaní předešlého článku nenapadla.
Ta teplota není úplně směrodatná, závisí na více faktorech jak je psáno v návodu:

<< POZOR!!! Doporučení
jelikož rychlost odparu a tím i koncentraci par ovlivňuje chování včel i typ úlu, doporučujeme před hromadným ošetřením vyzkoušet odparné desky na několika úlech. Pokud by rozrušení včel bylo příliš velké (část včelstva opustí úl, větší počet mrtvolek nebo kukel na dně úlu) snížíme odpař tak, že zakryjeme 1-2 otvory a prodloužíme termín odstranění regulačního obalu o 1-2 dny. Termín odstranění regulačního obalu prodloužíme i tehdy, když první dny po vložení desky v regu¬lačním obalu jsou extrémně chladné a vlhké.
Při snímání obalu musí být patrný úbytek kyseliny, který se pozná tak, že otvory jsou zahnědlé a deska začíná tvrdnout. Pokud je deska stále houbovitá, je nutno s odstraněním obalu vyčkat.
Základní dávkování (5 otvorů v první fázi, odstranění regulačního obalu za 48 hodin) se předpokládá pro včelstvo ve dvou nástavcích. >>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25168


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Pepík - Re: léčení,formidol ,varidol a gabon
Předchozí:Nezbav - léčení,formidol ,varidol a gabon


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu