76358

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)J.Šefčík (90.176.2.8) --- 5. 11. 2007
Re: Úhyny včelstev - vyvarujme se chyb (25582) (25590)

Pokud chovatel včel neděl v průběhu roku nic k tlumení VD, v současné době může s největší pravděpodobnosti počítat o kolik včelstev přišel, případně o kolik ještě přijde.
Měl jsem možnost sledovat hodnocení výsledků vyšetření měli na jaře letošního roku ve dvou krajích v několika organizacích. Jaká byla situace jsem si mohl ověřit v lednu na své včelnici na podložkách ze kterých nebylo možné vymest měl. Celkový výsledek vyšetření jarní měli nebyl v průměru 3 roztoče na včelstvo z podložek, kde včely mohly vše vyčistit.
Na tuto skutečnost jsem upozorňoval včelaře a dnes dostávám zprávy, že přišli o cca polovinu včelstev - zatím.
Mnozí považovali nějaké ošetřování za zbytečnost, proč do včel cpat chemií a také v této konferenci je dost obdobných názorů, ale ničím nepodložených. Nerád to uvádím, ale i kdyby jste při ošetřování včelstev varidolem dávku mnohonásobně navýšili, nepřekročite povolenou hranici amitrazu ve vosku.
Český včelař vždy čeká až mu někdo donese varidol a nebo dojde ošetřit včely a mnohdy má výhrady, že mu to časově nevyhovuje atd. Chová se stejným způsobem zemědělec, když bude mít němocné stádo ? Bude čekat až dojede sám veterinární lékař ? To rozhodně ne, ale sám bude veterináře volat !

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25592


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Včelař z Prahy - Re: Kdo poradí správně, jak zaplatit daně.
Předchozí:seremedserious - včelařka


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu