76393

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Sršní táta (212.80.64.162) --- 6. 11. 2007
Re: Úhyny včelstev - vyvarujme se chyb (25582) (25590) (25592) (25604)

Stejně jako Vy doporučuji: ""Kompenzaci pouze u těch, kteří si uvedená léčiva objednali a koupili. Ostatním ani halíř!!!"" A za tím si budu stát "alespoň v naší ZO"!!!!!

Naše ZO na výroční schůzi odhlasovala již v roce 2003 povinné léčení kyselinou mravenčí v podletí, nejlépe 2x. Desek jsme přivezli s jednatelem raději ještě navíc pro oddělky a záložní včelstva a vydali včelařům. Léčivo nám museli zaplatit všichni včelaři, až při vyplácení dotace v listopadu. A tady se ozvali Ti, co na schůze zásadně nechodí, že léčivo za peníze nechtěli!!! Já s předsedou, jednatelem a zdravoťákem jsme zažívali od pár "jedinců - pitomců" peklo, protože jsme je připravili o 6,-Kč za jednu odparnou desku. V roce 2004, přesto že všichni desky měli doma, někteří chytrolíni neléčili a poručili usnesení, které bylo pro naší ZO závazné!! "Blbci". Na další výroční schůzi tito "včelaři" přišli a prosadili, že odběr desek nebude povinný, pokud jim zbydou z předchozího roku. Je zarážející, kolik výmyslů a argumentů proč neléčit zaznělo ( např. "přišel jsem o polovinu matek" - chudinky ale spíš zemřely stářím, "včely začaly hrozně bodat" - když jim sebrali všechen med a v srpnu nekrmili, "všechno jim rezne a nedá se to dýchat" a další hlouposti). Přestože usnesení ZO stále platí pro všech 82 včelařů, v letošním roce si odebralo kyselinu mravenčí necelých 50 členů. Bohužel takto jednají Naši a zřejmě i Vaši členové, kteří natahují ruku jen pro dotace ... přes všechna doporučení, krásné školení (ing. Titěra), přemlouvání, výzvy v časopise.

""Příroda nám sama "letos" ukazuje, jak se alespoň zčásti těchto lemplů a mizerných včelařů zbavit. Na druhé straně je to však velmi hájená skupina "včelařských dobrodruhů".
.....a "kromě vyplácení dotací" je jim všechno jedno.

A pokud dostanou zase dotace a náhrady ......."" dá se předpokládat, že v dalších sezonách bude ještě hůř.""

Omlouvám se za opakování, ale jinak to nešlo.
Ahoj Sršní táta ú.v. a spol

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25605


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:kozlik - Re: konec daním - nastolte jiné téma
Předchozí:Stonjek - Re: Úhyny včelstev - vyvarujme se chyb


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu