77626

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)M. Václavek (85.132.169.34) --- 23. 11. 2007
Re: (25875) (25878)

Mám pocit, že cenu medu předimenzovávají většinou ti, kteří ho mají málo, nebo ti, kteří ho nejsou schopni získat levně.
Je relativní, jaký med prodáváte. Samozřejmě se cena může odrážet od kvality a z vyšší ceny se dá usuzovat na vyšší kvalitu.
Já jen narážím na tu možnost, že pokud by se Český med prodával za nižší cenu, určitě by se ho prodávalo více, což je pro české včelaře určitě výhodnější, než ho levně vyvážet do zahraničí, čímž český včelař prodělává.
Prodávat Český med za vysokou cenu je kontraproduktivní. Průměrný český zákazník při výběru medu bude ze všeho nejdříve hledět na cenu. Co je mu potom, že někdo na nějaké té výstavě xxx vychvaloval kvalitu Českého medu. Průměrný Čech o potenciální nekvalitě zahraničních medů, jež je neporovnatelněji pravděpodobnější, skoro nic neví. Ten si vybere ten med levnější, tedy med zahraníční!
Pokud chceme konkurovat zahraničnímu medu, měly bychom se vážně zamyslet kromě na propagaci také na cenu Českého medu. Levnému dováženému medu se drahým Českým medem špatně konkuruje.
Sále si trvám na tom, co jsem již psal, cena medu přes 100 Kč je podle mě v současné době cena přemrštěná, ať je med sebekvalitnější. Za rozumnou považuji cenu mezi 50 a 100 Kč za kilogram.

S pozdravem...M. Václavek
Racionalizaci zdar!!!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25883


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:pavel - Re:
Předchozí:Vítězslav Vrána - Prolet včel


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu