78143

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



KaJi (194.138.39.54) --- 28. 2. 2008
Re: kyselina mravenčí - nedělejte to !!! (27614) (27615)

Dovolím si pár poznámek a upřesnění.

....Přátelé asi trochu blbněte s tou KM. Po krásech českých jezdil čechoameričan Bill Ruzicka, který už nemluví skoro český a předváděl nosíče KM z jeho firmy a mluvil o zázraku.....

---- Tady se jen zeptám, že kdyby mluvil krásn+ě česky, změnilo by to něco na účinkcích KM? Ale máte pravdu, co se nám sem ti emigranti s.... :-)

.... Tu KM si pak musí každý včelař opatřit sám a pokud se nepletu je to 65 % a do každého nosíče se dává asi 250 ml. ...

------ Asi se pletete, MiteGone je podle všeho napuštěn kyselinou mravenčí a jen se aplikuje jako Formidol. Z úsporných důvodů se dá znovu naplnit.


..... Pravdou je jenom to, že VD nemůže být rezistetní na KM a pokud někomu budete prodávat med, pak musíte počítat s tím, že vícekrát si pro tento med už váš zákazník nedojde.....

----- Nějaké praktické zkušenosti? I Formidol má v tomto své omezení.

.... Ten zázrak B.Ruzicky se zkoušel také v ČR. Navíc je to drahé a výsledek likvidace VD stejný. .....

------ Srovnávací pokusy Formidolu s čímkoli by mě zajímaly. Díky za informace, určitě mě něco uniklo.

..... Nechcí dělat reklamu na formidol, ale ten radějí opakováně vložte do včelstva a výsledek bude minimálně stejný. jak "objev" B. Ruzicky a navíc za využítí dotace, náklady na tlumení VD minimální. .....

-----To že si někdo využívá dotace a kdo je pro co dokáže urvat snad není argument.
Srovnávejme cenu bez dotací a hlavně účinnost.
Tedy opakovaně Formidol a jednou KM nějak jinak.

-------------------------------------

A jeden dotaz. Vím o mnoha případech, kde se na vše dělalo podle návodů, doporučení včetně formidolu a včelaři nemají včely. Kde tedy udělali tu chybu, když je vše tak skvělé?

Aby jsme jí zbytečně neopakovali. Docela bych se rád poučil, ale pořád mi nějak chybějí systematicky sbírané informace, o jejich vyhodnocení nemluvím.


Tak třeba tady zaznělo z více stran, že včely nemají ještě zavíčkovaný plod. Souhlasím, má taky takové informace.
Tak jak můžu mít ve včelstvech ještě nějakého roztoče, jestliže jsem aerosoloval v Prosinci, naposledy na Silvestra, plod tam podle všeho tedy nebyl, kombinoval jsem Varidol A M1 a roztoči stále padali.


Není vám divné, že se stále mluví o tom jak včely moc přes teplou zimu plodují, ale nikdo neviděl nějaké velké plochy zavíčkovaného plodu.
Teoreticky by se nedalo v některých včelstvech co natírat a stačilo by jen počtvrté fumigovat.
Čárlímu se omlouvám, čekal jsem, že včely budou mít víc plodu, když jsme hop tady zdrbali.

Takže se ptám, komu je stále vše jasné co se děja?

Přišli o včely jen naprostí ignoranti a bordeláři co neumí léčit?

Jsou některé spolkové země, kde se snad ani nesmí, nebo nepoužívají chemické léky, používají hlavně KM a včely stále mají. Na podzim jsem měl čest slyšet jednoho včelaře s 50 včelstvy když popisoval jejich metodiku. Má jedinou chybu, je značně pracná. Jsme zvědav jak vyzimoval.


Pokud mi tady bude někdo ze severních horských oblastí vykládat, že on léčí a včely má, tak mu řeknu, že já taky a včely mám v kondici, podle dosavadních pozorování. Ale jsem si zároveň vědom, že to není mou zásluhou, ale tím, že sem TO ještě nedorazilo. Proto bych uvítal nějaké informace o tom co se vlastbně udělalo špatně, že na jih od nás prý je polovina včelstev? Abych tu chybu neopakoval, pokud jde o nějakou chybu, jak se snaží někteří tvrdit. Jakou?
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27618


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:crabro - kys. mravenčí
Předchozí:Pavel Samojlovič -


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu