77417

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Antonín Podhájecký (82.99.163.242) --- 4. 3. 2008
Re: Nadprodukce trubců ve vztahu k rojové náladě (27725) (27727) (27730) (27749) (27753)

Věřím tomu, že letos to asi odhalí daleko víc lemplů, protože to byl jenom začátek, který se projevil víc jen v některých oblastech. Hlavně jestli tomu budeme věřit a nic v tom neuděláme. Léčil jsem vždy minimálně o jedno léčení navíc alespoň proti nařízení VS. Jarní léčení, gabony, 2x fumigace a 2x aerosol. Nevím, v čem jsem lempl. Mohl jsem ještě dát KM, ale asi by to moc nepomohlo. Podle mne se mělo začít na podzim léčit o měsíc dřív a včelstva se zachránila. Nemohl jsem to ale udělat, protože by mě ostatní funkconáři sežrali že nejednám podle předpisu a ani jsem nepředpokládal, že to takhle dopadne.
Psal jsem tady, že kolega dával KM nasáklou v hobrách. Že o tom přemýšlím. Na VČS oznámil, že má taky velký úbytek včelstev a co mu zbylo musí na jaře přeléčit. Měl taky víc jak tři roztoče na včelstvo. Jiný kolega, který měl taky velký úbytek včel je bez roztočů. Ze zbylých šesti včelstev měl ve vzorkách jen jednoho roztoče. Je sice starší, ale velmi poctivý při léčení i odběru vzorků. Oba jsou ode mne vzdáleni do 3 km. Ty úbytky jsou u nás u více včelařů a já bych řekl, že právě u těch poctivých. Dělám předsedu ZO a jezdím léčit aerosolem ZO a vím, v jakém stavu to včelaři mají. Ztráty nehlásí takoví, kteří u včel ještě ani nebyli. V jiných rokách jsem měl roztočů víc a včelstva přežila. Zatím nikdo pořádně neví o co jde, tak bych s těma lemplama počkal. Lemplové jsou možná ti, co na ztráty přišli až teď na jaře, protože včely padaly už na podzim.

Tonda

>Zřejmě za uhynulá včelstva budou nějaké náhrady a tak české včelařství bude jediným oborem na světě, kde se neschopnost a lemplovina opět bude dotovat. Myslím, že daleko prospěšnější by bylo ty peníze utratit daleko smysluplněji.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27768


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Radim Polá?ek - Re: Narek predsedy P.Texla nad PSNV-CZ
Předchozí:88.100.95.205 -


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu