77436

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Zdenek (79.127.160.5) --- 6. 5. 2008
Re: Strůpková folie vs. krycí destičky ze dřeva .. (29286) (29314) (29316)

všecno má své + i - folie zase po závanu větru lítají po zahradě nebo je lovíš někde v křoví,plexi je drahé, sololit více vlhne, juta se brzy trhá Takže stačí si jen vybrat

pepan

---

Je to tak, od jara zkousim durofolovou folii. Neni to ale nijak levne, pokud mate vetsi mnozstvi ulu. Jestli ta folie nevydrzi radove roky, hodne se to prodrazi. Jinak ve vetru polozena na zemi opravdu leta.

Loni jsem pouzival obycejnou zahradnickou cernou folii. Stoji pakatel, netrha se, vydrzi asi dele nez ten durofol, ale je to vlastne pevny igelit a za vetrneho pocasi se spatne nasazuje, protoze porad jeden konec ve vetru vlaje.

Potize nastavkovych ulu jsou s vlhkosti. Je-li nasazena nejaka folie (ale staci i drevena strecha), srazi se na povrchu voda a ramky pod ni plesnivi (vcely se tam jednak nedostanou, jednak v zime ani nic necisti).

Tu vysrazenou vodu mozna vcely na jare upotrebi, ale ramky a nekdy i steny ulu trpi. Vetraci ocka leckdos u nizkonastavkovych ulu zavrhne, sito pokud je na dne, musi byt asi pres cele dno aby to ucine vetralo az do "horniho komina" a pres zimu je stejne narizeno mit dno zakryte podlozkou. Takze plisen. Teprve po vyndani spadovych podlozek se to zlepsilo, ale zimni plisen porad jeste uplne nezmizela.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29351


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:František Rousek - RE: Jak to vidím já...
Předchozí:G.Pazderka - Re: Jak to vid?m j?...


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu