78024

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Pavel (88.103.248.6) --- 28. 8. 2008

Souhlasím s tímto názorem.
Pohlédneme-li na tento problém ve vztahu k medu, ten se do styku s plastem v úlu nedostane. Kvůli tomu, aby byl bio a pak ho plnili do plastových obalů, to mi připadá divné. Proč by nemohl být bio (nebo eko, ....), když téměř celý sortiment bioproduktů koupím v plastových nebo částečně plastových obalech.

Ve vztahu ke včelám - nic k horšímu se podle mne nemění, včely se jen sporadicky prokoušou na plast a pak ho stejně potáhnou propolisem nebo voskem. Pro potažení rámku mi postačí panenský vosk z odvíčkování a případně ze stavebních rámků. Až rámek doslouží, tak ho odevzdám stejně jako souše do výkupu. Včelám podám sterilní rezidui a infekcemi nezatížený nový rámek.

Ve vztahu k nákladům - pokud ten, kdo byl nevědomky příčinou této horečné diskuse, mi za rok prodá mezistěnu do 10 Kč/ks, a já ji do výkupu možná za totéž vrátím, tak nevím o čem dál přemýšlet.

Ve vztahu k mému času - už se nebudu tlouct do prstů, nebudu tahat drátky a starat se o to, kdo mi udělá mezistěny z mého vosku.

Nemám jediný důvod proti tomu, abych plastový rámek použil. Ano, myslím že je to pouze otázka toho, zda to je "včelařské". V tomto duchu jsem byl tchánem vychováván a vím s jakými pocity by asi kde kdo z vás do úlu tyto rámky dával. Naše rámky musely být a dosud jsou jedině lipové.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 31260


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Čermák K. - Re: Plastov? r?mky?!
Předchozí:Josef.Mensik - Re: krmen? v?el - energie


Klikněte sem pro nápovědu