78681
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 18. 11. 2008
Re: Re:Spad po 1. fumigaci (32514) (32519) (32523) (32527) (32534) (32537) (32540) (32545) (32546) (32548) (32550)
No kdyby to bylo tak horké, už by se otom vědělo více z VÚ. Dol ale oficiálně mlčí, takže to jsou pro nás jen naděje. Rád bych se mýlil, ale asi planné naděje.
Často jinde v EU jde už o mnohem citlivější přístup ke škůdcům a nemocem než u nás.Např. Z jedné z hub co je na seznamu proti VD jsem např. viděl přípravek v Rakousku v Mistelbachu na motýlici s názvem Mellonex. Kdo toto ví? Kdo to unás přednáší? Kdo to vezme, udělá z toho nějakou kaši, kterou pleskne na včely nebo to přes nějaký aplikátor zkrátka zavede do úlu, a otestuje se to pro nový postup? Dol je už dle vidu těžkopádný a až moc velký spotřebič peněz nato, aby byl tohoto schopný v krátkém čase pro včelaře udělat.
Odkaz na obrázek: http://ibas.co.at/img/shop/artpic.php?artnr=36321
Dne 18. listopad 2008 21:21 <Josef.Mensik/=/seznam.cz> napsal(a): > problémem je že tady máme škúdce který zde nemá přirozeného nepřítele. Pokud vím tak pracuje se na nějaké plísni která jej v původni domovině ničí , ta se však musí napřed aklimatizovat do té doby je jen ta chemie. a pak genetika > > Pepan > >> ------------ Původní zpráva ------------ >> Od: Gustimilián Pazderka <g.pazderka/=/gmail.com> >> Předmět: Re: Re:Spad po 1. fumigaci >> Datum: 18.11.2008 21:10:11 >> ---------------------------------------- >> Nějak jsi se do toho zamotal. Představ si, že budeš někde jinde v >> mírném pásmu nebo mimo, což, jestli se pohybuješ po území Evropy, bylo >> docela poznat za poslední dvě teplé zimy. Rád bych věděl, jak by jsi >> si poradil s tímto? Nasadit větší kvantum syntetických léčiv? To je >> dle mého názoru krátkodobé řešení. Ale samozřejmě rozkolv názorech >> podle VÚ a posléze jím vyškolení SVS inspektoři to mohou vidět jinak. >> Třeba je potřeba cpát do včelstev tolik, kolik se toho donich vleze. >> >> >> >> 2008/11/18 <Josef.Mensik/=/seznam.cz>: >> > Gusto symptom mizení včelstev není zcela objasněn, tam se podílí více >> faktorů. Srpnové léčení však má za úkol líhnutí co nejzdravější zimní generace >> vče,l pokud to se nepodaří tak se nedožijí jara následkem poškození a pozdější >> léčba to již nezachrání. Ta neléčí včely ale usmrcuje původce škod V.d.. Ta pak >> jen sníží stav zamoření a zabrání tak rychlému jarnímu nástupu škůdce. >> > >> > Pepan >> > >> >> ------------ Původní zpráva ------------ >> >> Od: G.Pazderka <e-mail/=/nezadan> >> >> Předmět: Re: Re:Spad po 1. fumigaci >> >> Datum: 18.11.2008 20:08:43 >> >> ---------------------------------------- >> >> Bohužel nemáš pravdu. Pokud by tomu tak bylo, neexistovaly by symptomy >> >> mizení včelstev. Základem je NÍZKÝ CELKOVÝ STAV ROZTOČE VE VČELSTVU. Pokud >> >> totiž budeš léčit zamořené stanoviště včelstev můžeš i přesto kompletně o >> >> něj dojít, protože roztoči to svým způsobem dokážou. Srpen není tudíž >> >> základ. >> >> >> >> Jako průkazná jednoduše řečená logická ilustrace stačí schopnost roztoče, >> >> že umí oklamat čističky. A to jsme jen u prvního problému z více, který, >> >> jak jsem napsal výše, umí - dokážou hostitele oklamat. >> >> >> >> ......... >> >> Pepan:>1 LÉČENÍ V SRPNU GABONEM, VARIDOLEM NEBO KYSELINOU JE ZÁKLAD ty >> >> následná léčení již zimní včely nezachrání a je to jen doladění formy pro >> >> příští jaro< >> >> >> >> >> >> >> > >> >> >> >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 32552
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu