76971

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Josef Křapka (77.237.138.69) --- 2. 2. 2009
Re: Prodej (33877) (33879)

>Ale když tady máme daňové koncilium. Včelař má třeba 20 včelstev a prodal med do výkupu (i starší) a do prodejen a všichni si napsali, že mu dávají peníze a vystavili stvrzenku. Součet částek víc jak 20 000Kč. Při loňských a letošních cenách realistický příklad.
Tak mi ten paragraf vysvětlete.
Jinak podotýkám, že existovala povinnost a nikdo si není jistý že zrušená (a leckdo to ze zvyku dodržuje, alespoň když jsem se před pár lety na FU ptal, tak jim stále chodí), že když daňový subjekt vyplatí fyzické osobě peníze, musí na FU napsat tzv. Práskačku tzn. komu kolik a za co zaplatil.< Karel
------------------------------------------------------------
Máte na mysli takzvanou "práskačenku". Jedná se o ust. § 34 (Součinnost třetích osob) odst. (5), zákona o správě daní a poplatků. Právnické a fyzické osoby při úhradách fyzickým osobám za jejich samostatně výdělečnou činnost - je stanovena v ust. § 7 odst. 2 (sem ovšem činnost včelařství nepatří)..... a přesáhne-li úhrada 40 000,- Kč za kalendářní rok jsou povinny oznamovací povinností. Jelikož však jsou v podnikatelské sféře o tom nejasnosti, tak z obavy před postihem hlásí někteří raději vše. To ale nic nemění na skutečnosti osvobození dle § 10 zákona o daních z příjmů. Příjmy můžete mít vyšší, ale pouze ze včelařské činnosti. To znamená med, pyl, propolis, vosk, oddělky, matky. Nikoli medovinu - podléhá spotřebním daním.
Daleko nebezpečnější je paní Poserkličková se svými anonymními udáními. Ty se bohužel prověřit musí.
JK


Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33906


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Josef Křapka - Re: Prodej
Předchozí:Josef Křapka - Re: Prodej


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu