78024

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Vojtěch (85.13.78.2) --- 23. 2. 2009
Re: dotace (34333) (34336) (34348)

Ze začátku včelaření jsem byl nucen všechno zařízení si kupovat. Během mnoha let včelaření, zařízení zastaralo a už by vůbec neodpovídalo dnešní době a dnešním potřebám.Začalo to nejen rezavěním medometu, ale natíraní jsem vyloučil. U těch kupovaných se toho tolik nezměnilo, mimo ceny včetně složitosti, a proto jsem si začal všechno vyrábět podle toho co vyhovuje včelám a taky požadavkům moderní doby.Složitosti se vyhýbám. To mě přinutilo všechny operace od výroby medometu, úlů, rámků, jeřábů až po včelaření si zjednodušit. Náklady na včelaření snižovat. Složité systémy např. Langstrothu opustit. /Používáme vynálezy Langstrotha z roku 1852,a jeho mezery budou platit pořád, ale dnes už doba pokročila. Doba ergonomie, bioniky, nové techniky, nemocí včel a čím dál dražšího materiálu na výrobu atd. Už i vnuk tvrdí, že mu včely raději staví dolů než do šířky. Je to jejich přirozený pud, ale přinutit je můžeme ke všemu. V našich podmínkách naprosto vyhovuje šířka 39 cm a výška co největší./
Nevlastním žádné jiné výrobní prostředky než běžný kutil. Náklady na výrobu přepočítávám na cenu medu. Např. náklady na jednoduchý jeřáb mne vyšly na 10 kg medu. Medomet na 15kg medu. Dotace pro toho, kdo je určitě potřebuje a nechytračí, jsou potřebné. Je většina šikovných kutilů, kteří se obejdou. Sám jsem využil dotace v jiném oboru než je včelaření.
Je to ztráta svobody a respektování stanovených pravidel, které by se měly dodržovat. Vyházelo se taky hodně peněz na špatné podnikatelské záměry. Na špatné včelaření. Tam kde by peníze prospěly potřebným, nebo na výzkum se nedostaly.
B.V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 34351


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:lokvenc.petr - Re: dotace
Předchozí:Gustimilián Pazderka - Re: Re:P???ezy 45x17


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu