77436

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)KaJi (88.103.157.154) --- 25. 5. 2009
Re: intenzivní a extenzivní (35819) (35820) (35844) (35855) (35878)

Ještě jeden dodatek na extenzivní včelaření.Chci stále více a více medu, abych splatil daň , nemocenskou, abych se uživil nebo jen si přilepšil, mám dobrý ...
-----
Přátelé, je to právě čím to poměřujete. Nemocenská atd se neplatí medem, ale penězi. Takže první předpoklad, pokud to hodnotíme, je že budeme vyjadřovat intenzitu v korunách.
A pak je to celkem jedno, otázka je jak dosáhnout maximálního zisku - výdělku. V prvé řadě se tam podle mě bude objevovat příjem, tedy za jakou cenu se med prodá. Do výkupu, maloprodej mínus odbytové náklady a nedejbože daně atd.
To zda to vztáhnu jen na čistý příjem z medu, nebo s různými přesměrovanými dotacemi - za přednášky, za matky, taky jestli k tomu vyrábím úly atd.
Nakonec se ukáže, že úlový systém v tom bude hrát minimální roli. Kolik /velko/včelařů nakonec vlastně je schopna uživit medná produkce a jak? Peníze se u nás vydělávají vedlejšími činnostmi. A tam se dá intenzifikace docela slušně provozovat. A není závislá na rozmarech přírody ani úlovém systému.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 35880


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:dd - Re: Cezení medu
Předchozí:MC - larvení


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu