77437

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Vojtěch (85.13.78.2) --- 26. 5. 2009
Re: intenzivní a extenzivní (35819) (35820) (35844) (35855) (35878) (35880) (35884)


Ještě jeden dodatek na extenzivní včelaření.Chci stále více a více medu, abych splatil daň , nemocenskou, abych se uživil nebo jen si přilepšil, mám dobrý ...
-----
KaJi:>Přátelé, je to právě čím to poměřujete.


Pro nás je to právě intenzita práce. Míra pracovního úsilí za jednotku času.Poměřuji to časem, námahou a množstvím medu. Stárnutím se nám tyto hodnoty mění, proto se někteří už na to připravují včas. Včelaři to řeší jen snižováním počtu včelstev, ale pořád je tam zvedání jako hlavní zátěž.
Nebudu zde používat výpočet pracnosti, protože je na webu. Minimální počet rámků a nástavků s minimálním počtem zásahů. Někdo používá i pět nástavků na úle, když na stejný výnos stačí pořádné dva. Vůbec se nástavky nemusí zvedat ručně.Pracuje se s minimálním počtem rámků na včelstvo. Připravovat silná včelstva na maximální výnos. Včelařit bez sbírání rojů, bez mřížek, bez sbíjení rámků, bez zatavování, děrování, drátkování, a další zbytečných prací. Dnes když přijdu k úlům a nevidím hned stav v úlech, tak takové včelaření s rozebíráním pří kontrole by mne už nebavilo a zdržovalo.Základ je v jednoduchosti včelaření, aby při změnách počasí šla nárazová práce v pohodě zvládat Takové podmínky si může vytvořit každý sám, protože se nedají koupit. Už v mládí je třeba myslet na stáří, ale na to jsme taky nemysleli, protože se všechno hravě zvládalo… .

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 35892


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Sroll Josef - RE: larvení
Předchozí:kozlík - Re: cena medu


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu