78127

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)KaJi (88.103.157.154) --- 28. 10. 2009
Re: odvíčkování (38311) (38312) (38315) (38316) (38319) (38321)

RP:
Jak já to vidím, tak výrobci odvíčkovačů a včelařských linek mají proti výrobcům televizorů a vstřikovacích čerpadel obrovskou nevýhodu. Nikdo totiž nešpekuluje, jak to je vidět i tady v té včelařské diskuzi, jak televizor nebo to čerpadlo zplichtit doma za pokud možno desetinu ceny,
-----------------------------
To je zajímavé přirovnání. Vlastně medomet a televize ani tak nejsou cenově od sebe, (5-100tisíc), na rozdíl od elektroniky bude medomet sloužit několikrát déle, pokud si nekoupím jo opravdu levný.
Televize v obáváku peníze nevydělává, platíme koncesi i el.proud i když je jen svítí dioda a jako mnoho dalších věcí co máme doma jen zdržuje.

Televizi, atd. bereme jako odůvodněný výdaj, navíc nová televize, počítač atd vedlke starého kusu - vidíme rozdíl.

A v tom to asi bude.

Z mého pohledu mám naplánováno dát do medárny roční výnos medu, z hlediska předpokládané délky mého včelařského života to ještě stihnu odepsat.

Ale když se dívám na nabídku - a to celoevropskou, tak zatím něco co by vytočilo pár tun medu ročně (doufám že oproti letošku včely nanosí:-) v nabídkách není.

Dokonce ani v té koncové části co jsem nakoupil - cezení a stáčení medu je to jeden velký bastl co každý výrobce nějak dolepuje k sobě. Síta, víka, ohřívače - neexistuje něco co by stoprocentně na sebe pasovalo a tvořilo systém, člověk si nakoupil a mohl dávat síto, či víko z nádoby pod medomet na stáčecí nádobu atd.

Dokonce je v tom takový b.... že naprostá většina prodejců tají a neuvádí o jaký průměr nádoby se jedná.

To není problém českého ale evropského včelařství - jeden velký bastl na národních mírách.
Stačí si vzít do ruky pár katalogů.

Protože je taky celoevropsky amatérsky provozováno a asi při evropských platech nemůže nikoho rozumně uživit. Pokud ano, tak jen díky dotacím do zemědělství a včelařství.

Kolik zaměstanců má největší evropská farma a kolik z nich dělá se včelama a kolik z nich vydělává na obchodě se včelařema.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38322


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:R. Polášek - Re: odvíčkování
Předchozí:R. Polášek - Re: odvíčkování


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu