78210

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)madra (85.239.224.126) --- 26. 11. 2009
Re: p?edvolebn? zamylen? (39047) (39048) (39051) (39052) (39054) (39056)

Víte přátelé, teď již druhý den sleduji se zájmem cele vlakno této diskuze o ČSV a jeho vedení. Chtěl bych taky přispěchat se svojí troškou do mlýna a možná bodnu do hnízda sršnů. Ale popravdě celé mi to příjde silně jalové a k ničemu. Sám osobně svaz nemusím, v mnoha věcech s ním nesouhlasím, většina přednášek co jsem zažil s představiteli ČSV, byla z velké většiny mlácení prázdné slámy a plácáni po ramenouch samasebe. NA jedné přednášce pana Peroutky (cca 1 měsíc nazpátek) Jsem byl nemile překvapen, že vlastně jediní v evropě nedáváme a ani nežádáme z EU ani kačku na výzkum. (pozor vyjma Dolu, ale vědeli jste, že výzkum nemocí včel probíhá ni na ČZU???) ALE z druhé strany, který zemědělec má takovýto servis co nám poslkytuje ČSV??? Pokud to vezmu z nejspodnější linie, ty "dědečkové" kteří vedou ZO hodněkrát trpělivě pomáhají s léčením, distribují léčiva a snaží se nepořádníky dohnat k tomu aby aspon zalečily (u nás v ZO se jeden vyskytuje a neni členem...). Dobrovolně na svých bedrech se to snaží mít v pořádku. Jsem rád za jejich pomoc a občas se příznám se stydím, že ja v plné síle némam čas a bohužel ani nemohu jim pomoci a jen jejich služeb využívám.
Pokud to vezmem do vyšších pater, jsem zas rád za to, že takto perfektne a bezstarostne funguje distribuce lečiv, práce s dotacemi a případné odškodnení včelařů při otravě a nebo při nemoci včel (při BSE zemedelec co neni pojištěný má smolika...). Jsem rád že se celkem lečí jednotně a ne každý pes jiná ves. Že distribuce varidolu, gabonu, i ty kyseliny mravenčí.. Vždyt Já jako včelař s tím nemám starosti!!! NAhlasím kolik toho chci a dostanu!! Ano pak při rozdáváni dotací mi strhnou za včelstvo, ale přátelé těch cca 30 kč mi prsty neutrhne.
Dotace D1, o její zažádáni je strašně jednouché. Nevím který zemedělci to maj tak jednoduché a s tak málo povinnostmi s tím spojené. (apropo nebazíruji na nich, nejsou mím hlavním příjmem :-)) ale ruku na srdce potěší a až nebudou, brečet nebudu).
Dále dotace na technická řešení... Slyšel jsem o zemedělcovi co nedostal dotace od statu na novy traktor, tak vzal aspon dotaci od včelařů (zdroj : pan Peroutka), taky není problém s papírováním... A vlastně tento problém nemají ani ti co nejsou organizováni, neboť svaz to pro ně udělá i zadarmo.

Jestli to vezmu ze svýho hlediska pohodlnosti, svaz mne uspokojí, je zajimavé, že tu spousta lidí přemýšlí jak svaz změnit, ale Prezident a dva tajemníci mne nejak nenadchnou... Protože ted aspon organizaci známe a vidíme do ní pak se nevyznáme. Ve funkci být dva roky se mi zdá nesmysl, protože než se seznamim s prostředim, je čtvrtina období za mnou... nehlede, že jsem si všiml jedné chybi co tam je. Prezident navrhuje a schvaluje tajemníky, ale co když si navrhne a schvalí kamarady??

A tak si myslím, že svaz je kravina dělit, protože pak by neměl sílu s nekým jednat a nový subjekt, než vypracuje novou strukturu... Jen by mohl na některých polích přidat a nezapomenout, že sebechvála smrdí. (nekteré články ve včelařství automaticky nečtu) a lezení do zadku mocným taky neni to pravý ořechový....

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39061


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Libor - Včelaření v 3/4 Langstroth
Předchozí:pepa - okres


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu