77633

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)R. Polášek (85.71.180.241) --- 6. 8. 2010
Re: Zna?en? matek, ?schova pl?st? (46311) (46326) (46332) (46338) (46339)

Podle mně s tím spadem roztočů tady bečíte na cizím hrobě. Jestli si myslíte, že je včelařů s takovým problémem většina, tak tady na tomto fóru to nevyřešíte. Musíte s diskuzí do Svazu, napsat článek do Včelařství, zaúkolovat funkcionáře, aby to oni začali řešit. Protože jedině oni mohou vyvolat jednání s veterinou , kde by se něco mohlo změnit.

Pokud si myslíte, že je vás menšina, tak proč si myslíte, že by se mělo něco změnit, že by většina se měla přizpůsobovat menšině? To naopak menšina by se měla přizpůsobit většině. To je takový problém udělat třeba vložku, která umožní i u nízkonástavkových úlů s hodně podstavenými nástavky dávat v zimě podložku nahoru na tyto neobsazené nástavky hned pod zimující včelstvo? Koneckonců, kdo nechává včely stavět mezistěny v dostatečném množství, tak když příliš tmavé plásty vyvaří na podzim a ne až na jaře, zas toho tolik na skladování přes zimu nemá. Jeden nástavek výšky 24 nebo dva nástavky výšky 17, pokud to naskládá do komínů až ke stropu, vysokých tak dva metry, je potřeba zastřešené nevytápěné plochy přes zimu i pro plásty desítek včelstev docela malá. Jeden komín pro 5 - 8 včelstev.....
Koneckonců i nástavky s plásty naskládané do komínů a uložené venku jen přikryté plechem jsou méně namáhány povětrností než když jsou tyto nástavky podstaveny jako nejniží nízko nad zemí, kde při každém dešti na ně odskakuje ze země voda a bláto.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 46344


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:R. Polášek - Re:
Předchozí:Pavel Zajicek - Re:


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu