77420

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Antonín Podhájecký (93.99.64.254) --- 9. 8. 2010
Re: Re: daňové výjimky dotaz na Petra Lokvence (46170) (46176) (46430)

Napsal jste to správně. Takhle nás v Nasavrkách školili. Pokud máte do 40 včelstev, počítá se prý i s dotací částka 500 Kčna včelstvo. Nemusíte nic přiznávat. Je to maximum výdělku, kdyby jste všechny produkty ze včel prodal. Pokud prodáte, ne sníte, ještě jablka, musíte pak přiznat vše. I prodej medu ze 40 včelstev. Myslí se tím prodej, ne spotřeba. Pokud máte včel méně než 40, můžete si do 20 tisíc ještě prodejem dalších produktů přividělat a nic nepřiznávat.
Tonda
>zase jste mi tím zamotali hlavu. V zákoně to je pěkně blbě napsané: cituji: Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v §4, osvobozeny
a) příjmy podle odstavce 1 písm. a), pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období 20 000 Kč; přitom příjmem poplatníka, kterému plyne příjem z chovu včel a u kterého nepřekročí ve zdaňovacím období počet včelstev 40, je částka 500 Kč na jedno včelstvo,
když jsem si to přečetl alespoň 20x tak tomu rozumím tak, že pokud mám do 40 včelstev, tak si můžu jako zájmový včelař vydělat kolik chci a nemusím to danit!!!, ale pro účely daňového zákona se považuje 500kč za příjem z jednoho včelstva, když tedy mám 40 včelstev, tak každý další ostatní příjem (př. prodám přebytek jablek ze zahrady) už musím započítat do ostatních příjmů a zdanit. Pokud mám 20 včelstev, ještě si můžu prodejem jablek přivydělat 10 tisíc a nedanit. Petře mám pravdu?
Teď bych nerad někoho zmátl, ale když jsem si jako ekonomický laik přečetl daňový zákon, došel jsem k závěru, že u mého výše napsaného příkladu s jablky, bych měl přiznat i všechny jablka, která jsem za zimu snědl, vynásobit cenou obvyklou a přiznat ke zdanění.. Proč jsou takové voloviny v zákoně? To vymyslel závistivý člověk z paneláku? Už to někdo někdy přiznal?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 46431


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Pavel - přemetení včelstev na mezistěny
Předchozí:Radek Hubač - Re: Re: daňové výjimky dotaz na Petra Lokvence


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu