78233

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)V.Hájek --- 23. 1. 2004
Očka v nástavcích

Včelařím v tenkostěných nástavkových úlech vlastní konstrukce na r. míru 39x30 v plodišti a 39x15 v medníku. Včelstav zimuji v plodištním nástavku + jeden nízký nástavek na širokém česně 2x40,5 cm zajištěném mřížkou proti hlodavcům. Úly mám umístěné ve čelínu, včelařím víkendově ve vzdálenosti cca 80 km od místa bydliště. Chtěl bych poradit se dvěma problémy:
1. Význam otevřeného očka v horním nástavku v nástavkových úlech při včelnicovém včelaření se z důvodu zajištění proletu včel, tak z hlediska větrání úlu zdá být zcela jednosnačný.Jak je tomu v případě úlu ve včelíně. Očko pro případný prolet nemá význam, ale vhodné by bylo pro zajištění větrání. Myslíte, že je vhodným řešením očko zakryté včelařským pletivem?
2. Tradiční problém je uteplení. Když jsem cca před rokem včely do nástavkových úlů převáděl, psal jsem dotaz na toto téma RNDr.Ptáčkovi a ten mi doporučil kvůli jarnímu rozvoji provést zateplení úlů. Jaký je Váš názor. Pokud doporučujete zateplení, tak slabé zateplení t.j.2-3 cm polystyrén, nebo silné 4-8cm?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 4956


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:fskalsky - Roční ohlédnutí:Včelaři z Doks přemýšleli...nejen přemýšleli..
Předchozí:V Banýr - RE : Vaření vosku. ( 4949)


Klikněte sem pro nápovědu