78260

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 20. 9. 2013
Re: Radim spravne Ä?Ä? (62391) (62392)

"Rady tohoto typu jsou těžké. Například tato níže uvedená informace postrádá např. celkový počet pracovníků. Pokud je jen o jedny ruce navíc, celý souhrn hodnocení mezi 24 a 17 je jinde. Pochybuji, žeby p. Volejník zvládl až 2t v terénu práci sám v jedné osobě. 2t za den bych viděl tak pro 3 lidi, což nějakou výhodu mezi 17 a 24 nevytváří. Vlastně vůbec bych ani souvislost mezi výškou rámku a denním výkonem při medobraní neviděl. To je otázkou spíše technologického postupu k té dané výšce ku počtu pracovníků. Něco jiného jsou počty v desítkách, něco jiného ve stovkách včelstev, neco jiného v tisících. 24 není špatná výška."

Přesně tak. Podstatná nebude výška, ale zvolená technologie obecně.
Se stejnými rámky se při jedné technologii sotva zvládne pár stovek kilo a s jinou technologií možná i pár tun.
V kočovném včelíně se zadováky jsme ve dvou za den, od rána do večera, zvládali tak 400 kilo medu. Klasickým starým způsobem, kdy se plásty vybraly, vedle v medárně odvíčovaly běžnou vidličkou a vytočily v šestirámkovém medometu a potom vracely do dalšího včelstva náhradou za plné plásty. Kdy pomocník odvíčkovával a točil furt a já jsem půl na půl vybíral a pomáhal odvíčkovávat a točit.
Představuji si, že v nástavcích, například při využití výkluzů a při zmechanizování odvíčkování ( to zdržuje víc než vytáčení) by to mohlo být ve dvou klidně i pár tun . A klidně může být medomet na ruční točení, ne na motor, stejně by se to muselo zvládnout.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 62395


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:R. Polďż˝ek - Re: Radim spravne Ä?Ä?
Předchozí:profík - nízké rámky


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu