78207

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 11. 2. 2014
Re: Rejsek a kumatox (63660) (63665)

Mně připadá trávení hlodavců v úlech poněkud riskantní. Nikdy se nedá vyloučit, že nějaký hlodavec zemře venku a následně pak otráví nějakou šelmičku nebo dravce. Kdyby se dalo zařídit, aby to byl invazivní například norek nebo mýval nebo přemnožená liška , jezevec nebo vrána, bylo by to v pohodě. Klidně to ale může být nějaký původní vzácná šelmička nebo třeba pes pejskaře nebo v zimě i třeba sýkorky.

Co se týká hlodavců v přírodě, podle mně nejvíc problémů způsobují asi myšice. Na rozdíl od hraboše a hryzce je prostory nad zemí vysloveně lákají, jejich významnou částí potravy je hmyz sbíraný na keřích a větvích stromů těsně nad zemí a nevadí jim udělat si i hnízdo místo v noře nad zemí v nějaké dutina, třeba úlu. U mně tvoří myšice prakticky všechny problémy se včelami přes zimu. V lese stoprocentně a nejméně ze dvou třetin i na zahradě u domu.
Umí vyšplhat po vnějšku nástavkového úlu a dostat se otvory pod stříškou do uteplení strůpku a z něho se v zimě prokousat dolů až ke včelám. Včely zničí , v úlu si udělají hnízdo a navíc to tam pořádně zaneřádí páchnoucími výkaly a močí.
Klasické myši jsou spíše záležitostí starých venkovských baráků a v přírodě, kde jsou rozestaveny úly, se neobjevují.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 63666


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Potu?ník Václav - Hledam kontakt
Předchozí:gupa - Re: Rejsek a kumatox


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu