78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)eman --- 7. 10. 2004
Re: Včelaři, vzbuďte se! (7416) (7423)

> pokud bych melschvalenou plnirnu, na technologickem
> postupu bych nic nemenil, ale tu samoukonev bych uz prodat mohl.

Zkusím ti tu nepochopitelnou věc vysvětlit na vajíčkách: Prodáš vejce do jídelny, budou spokojený, že ušetřili, ale ouha, děti dostanou salmonelu, mohou i umřít. Zjistí se, že je od tvých vajec. Koho vyhodí, kdo je v problému? Toho, kdo porušil zákon - ty a hlavně ta paní, co neoprávněně koupila "načerno" potravinu, porušila předpisy, zavřou ji, ztratí práci, atd... Nikdo vás nebude litovat.

Když prodáš konev výkupci, tak zodpovědnost přechází na něj, on si musí zajistit rozbor a tebe převzetím peněz už nemusí zajímat, co se s medem stane. Tak nějak tomu rozumím já.

V posledním Moderním včelaři Špaček píše, jak slovákům vrátili z Německa med s antibiotiky. Těch pár pachatelů včelařů samoléčitelů, co to zavinili, už asi peníze za kontaminovaný med mají na kontě. To je to riziko výkupců. Oni si samozřejmě poradí: propašují ho k nám, nebo nějak podobně, ale mají o 1 problém navíc. To vadí zase mě, že se pak ten kontaminovaný med nezapečetí a pod dohledem stát. orgánů nespálí. Možná se z nedostatku informací mýlím.

Eman

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 7426


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Pavel Votrubec - Re: Včelaři, vzbuďte se!
Předchozí:Radim Poláąek - Re: Včelaři, vzbuďte se!


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu