78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)1984 (37.48.48.76) --- 16. 11. 2022
Stromořadí

Demence lidi je problem, jednou jsem po domluve s vlastnikem vysadil na okraji trvale zatravneneho oploceneho pozemku asi 50 vcelarskych vrb vcetne kulu, na druhy rok tam nezbylo nic, posekal to a kuly nahazel na hromadu, pry se mu to nechce objizdet se sekackou. Od te doby sazim jen na svem.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76325


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

(2a00:102a:5009:4998:1:0:ebe3:49a) --- 16. 11. 2022
Re: ..jak dál...--konec zaznonil zvonec (76307) (76309) (76310)

Vcelari budou zdražovat, a kteří, ti co to dělají na kšeft tak už dávno zdražilo a ti co prodávají doteď pod cenou tak ti nestojí zvýšení cen z 150 Kč na 250, rozdíl navýšení ceny na reálnou cenu jim zlomy vaz, jejich med bude neprodejný, tvrdá realita, no vždyť to jen vytocis med a prodáš ne

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76324


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

R. Polášek (90.178.51.173) --- 16. 11. 2022
Re: Platba za opylení (76313) (76316) (76318) (76320) (76321) (76322)

Tak aleje dřív byly pouze způsob, jak z pozemku získávat obživu, akorát méně intenzívnějším způsobem než bylo pole.
Dneska to je vysloveně neziskový projekt, protože posekaná tráva je dnes akorát obtíž, ne krmení pro chovaná zvířata, atraktivnější ovoce lidi ukradou dřív než to dozraje a majitel obere a ta troška dřeva z ořezávání větví nebo občasného kácení uschlého či staršího stromu je taky spíš na obtíž než nějaký zisk v podobě dřeva na topení. A dokonce podle mých zkušeností nově vysázené ovocné stromky u cest dokážou během prvního roku až dvou let docela rychle zmizet.
Dokonce jsem viděl u jakéhosi internetového prodejce kategorizaci prodávané ovocné odrůdy, tuším nějakého starého druhu jablek "vhodné pro aleje". Neboli odrůda ovoce, která na stromě a po jeho spadnutí není příliš chutná a atraktivní a buď není nikdy příliš atraktivní nebo musí ještě nějaký měsíc dozrát třeba ve sklepě.
a.
Dneska to vidím tak, že jestli nějací ochránci přírody chtějí kolem cest obnovovat aleje, tak musí příslušný pás půdy nechat vykoupit, aby ta půda nebyla soukromá, ale státní nebo městská a potom se to už musí na náklady státu nebo města i dále udržovat. Je tam třeba sekat trávu, udržovat stromy a keře prořezem, protože bezzásahovost je zelený nesmysl, uklízet ovoce atd...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76323


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.18.77) --- 16. 11. 2022
Re: Platba za opylení (76313) (76316) (76318) (76320) (76321)

A zase jsme u potřeby brát dotace.Mam víc než 60 ovocných stromů,a žádné dotace jsem na to nepotřeboval,spoustu dalších jsem vysadil do větrolamu nebo do remízků.V tvém pohledu dotace slouží k motivaci něco takového dělat a pokrytí části nákladů,přitom je to přirozenost člověka sázet stromy,at už užitkové nebo k jiným účelům.Tak jako u včelaření,když chci včelařit,tak včelařím-dotace,nedotace.
Mně osobně se tohle dotačno vůbec nelíbí,protože dnešní člověk tak zdotačněl,že už dělá jen to,na co je nějaká pobidka,tak si zvykl,že mu někdo s něčím musí pomoct a on sám nic.Včelaři jsou toho názorná ukázka.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76322


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

gupa (93.92.52.23) --- 15. 11. 2022
Re: Platba za opylení (76313) (76316) (76318) (76320)

Třeba zrovna u alejí a stromořadí je velký problém v tom, že staré aleje a stromořadí nelze jen tak obnovit, protože by to odporovalo zákonu. Dnešní stromořasdí dle zákona potřebuje mnohem více prostoru od silnice než ty dřívější. Proto se dá obnovit stromořadí jenom tehdy, pokud se zajde za majitelem přilehlého pozemku, obvykle pole a domluví se s ním, že pro to stromořadí nějak poskytne pás svého pozemku podél silnice. A to je přirozeně velký problém. <

I velké problémy se dají řešit, stačí vytvořit nový trh (trafiku) s názvem podpora majitelů pozemků alejí a zvýhodnovat a pomáhat jim když tu chce někdo něco dělat a plánovat s diverzifikací, udržitelností a environmentálností.

Stačí to nebo mám ještě připsat, že stát když to chce, nemůže nabízet obrazně 60Kč za strom jak subvenci majiteli, který musí trpět menší zisk kvůli kořenům, které musí živit a stínu, který musí akceptovat a nakonec zlikvidovat když stom chcípne. Třeba takový stín z ořešáku, mimojiné dnes plný housenek, který se kupodivu stále vysazuje, je opravdu včetně kořenů silný odběr energií pro podstromní vegetaci a život. Majitel takového pásu by měl mít adekvátní nárok na cenu za strom, který je méně než 3 metry od hranic a je více než 3 metry vysoký. To vybízí logicky raději sázet keře. O keř se také automobil neomotá jak o kmen v případě nehody.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76321


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

R. Polášek (90.178.51.173) --- 15. 11. 2022
Re: Platba za opylení (76313) (76316) (76318)

Třeba zrovna u alejí a stromořadí je velký problém v tom, že staré aleje a stromořadí nelze jen tak obnovit, protože by to odporovalo zákonu. Dnešní stromořasdí dle zákona potřebuje mnohem více prostoru od silnice než ty dřívější. Proto se dá obnovit stromořadí jenom tehdy, pokud se zajde za majitelem přilehlého pozemku, obvykle pole a domluví se s ním, že pro to stromořadí nějak poskytne pás svého pozemku podél silnice. A to je přirozeně velký problém.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76320


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

1984 (91.139.47.194) --- 15. 11. 2022
Plánované hospodářství

Ano, vyjádřil jsem se nepřesně. Máme tu deklarované tržní hospodárství, ale ve skutečnosti jde o plánované hospodářství. Jen se to nejmenuje dvouletka a pětiletka, ale dotační plán.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76319


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

gupa (93.92.52.23) --- 15. 11. 2022
Re: Platba za opylení (76313) (76316)

Já myslím, že to zemědělci ani moc nepoznají. Už dnes jsou odrůdy řepky šlechtěné na nedostatek opylovačů, takže květům zřejmě stačí na slušná olej dávající semena buď opylení větrem nebo i žádné opylení. A jiná plošně pěstovaná plodiny vyžadující opylování včelami u nás není. <

Dovolím si opět reagovat a co si otom myslím, ta situace je výsledkem opět národní podpory v zemědělství. Dotace D1 je jen jedna z mnoha jinými almužnami. To si otom myslím, normální pěstitel ji někdy využije, ale pokaždé když dojde na řeč o podpoře, tak výsledkem je že zemědělci se nějaké národní podpory vůbec z důvodu jak jsou ušity, nevyplatí a má stím akorát popírování a nervy navíc. Tak dopadla například výsadba ovocných stromů, nabalili se na dotace akorát rychlokvašky a zkušení a odborní pěstitelé jen kroutí hlavou a likvidují zbytky sadů které měli. Tak to vidím já v mém okolí.

Proto Radime je to taková sranda, kde například podpora výsadeb a údržby sadů alejí a stromořadí která nefunguje jako podpora ale almužna dožene ovocnáře a stromkaře k ukončení činnosti a radosti z důchodu nebo jiné práce, třeba točení volantem kamionu nebo strkat páčky hydrauliky když se něco proto rozbíjení silnic kamionem buduje stále dokola dělá více a je vtom více peněz než v nějakém zemědělství dohnaném k moribundu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76318


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

gupa (93.92.52.23) --- 15. 11. 2022
Re: Platba za opylení (76313)

1984 (37.48.48.76) --- 15. 11. 2022
Platba za opylení

Už nemáme plánované hospodářství, takže je zbytečné, aby stát něco hradil. <

Mýlíš se, máme plánované hospodářství, včelařství a zemědělství je striktně naplánováno a důkazem jsou závazné dokumenty, které ministerstvo zveřejňuje. Proto sem dávám oficiální odkazy v minulém příspěvku na dokumenty, aby jsi si je okolo včelařství přečetl a třeba já jsem došel nato, že peníze se záměrně přelily do environmentálních aktivit a pro udržení diverzity (dle tabulek s vypsanými nevýhodami zavčelenosti) se nyní dozvídáme, že to plánování je přes cenu za opylování v podstatě předplacený monopol, placený státem.

Co si otom myslet? Teoreticky. Pro získání pohledu co se děje.
Včelař si naplánuje produkovat med a jeho cenová politika když ohodnocuje kilo medu, bude okolo 60Kč za kilogram, za které bude prodávat přímo zákazníkovi konzumentovi. Co to je a co se stane když si takový včelař stoupne vedle druhého který má med za 180-300Kč/kg?

Začne mela, coto je za med, jestli je včelař kolega normální, jestli je to vůbec med co produkuje jestli mu má nějak domluvit atp.

To samé stát ale v pojmu makroekonomiky.
Vydá dlouhodobý plán že obsadí na trhu s opylením poptávku v celém spektru chovatelů a přeplatí si ji plánem. Z důvodů takových a makových. Zavázal se k plnění a platbě ceny za takový plán zákonem.

Co si otom myslet? Teoreticky. Když to v nějaké vrcholně politické mezinárodní debatě má obhájit mezi jinými státy které se stejně zavazují a platí za své plány. (viz výše okolo mely)

Ano, musí si myslet, že ti češi jsou úplně mimo, když státní moc takhle křivý trh s opylením.

Je to zkrátka nějaké divné celé, opravdu to chce od zákona po podmínky změnit, jinak je to jako národní plán k smíchu a k pláči zároveň. Spíš k smíchu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76317


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

R. Polášek (90.178.51.173) --- 15. 11. 2022
Re: Platba za opylení (76313)

"Zatím zemědělci těží z velkého množství včelařů a stanovišť rovnomérně rozložených v krajině. To se může časem změnit. "
Já myslím, že to zemědělci ani moc nepoznají. Už dnes jsou odrůdy řepky šlechtěné na nedostatek opylovačů, takže květům zřejmě stačí na slušná olej dávající semena buď opylení větrem nebo i žádné opylení. A jiná plošně pěstovaná plodiny vyžadující opylování včelami u nás není. Na těch pár hektarů zeleniny pěstované na semeno a ovocných sadů si domluví nakočování m místního včelaře a mají hotovo. Možná jště pohanka a na Jižní Moravě možná trochu slunečnice a sója by mohl být bez včel problém, ale jinak to je všechno.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76316


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

(91.221.213.137) --- 15. 11. 2022
Re: Platba za opylení (76313) (76314)

Tak tu 1D. měli zrušit úplně. 50kč/ včelstvo to je jednak výsměch rovnou až trapas.

Ještě ke všemu se takhle udržuje celý byrokratický aparát.

Už u vás byli na kontrolu ze SZIF jestli sedí počty včelstev na stanovišti a obsedají 7 uliček oproti 1D. na žádostech?

Jak píše Gupa 1D se měla navýšit na 400kč nebo okamžitě ZRUŠIT celou! než tuhle ostudu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76315


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.18.77) --- 15. 11. 2022
Re: Platba za opylení (76313)

Státu možná docvaklo,že při počtu včelstev v ČR,který je,je to opylení zdarma a nemusí ho dotovat.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76314


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

1984 (37.48.48.76) --- 15. 11. 2022
Platba za opylení

Už nemáme plánované hospodářství, takže je zbytečné, aby stát něco hradil. Pokud si chtějí za opylení platit zemědělci, mají tu možnost. Pro zajímavost. Dodávám každoročně 20 - 30 včelstev jednomu zemědělskému podniku. Platbu máme smluvenou na 2500 kč za včelstvo, příští rok budu chtít navýšení na 3000 kč. Med je z toho nějaký taky.


Zatím zemědělci těží z velkého množství včelařů a stanovišť rovnomérně rozložených v krajině. To se může časem změnit. Uvidíme.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76313


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

gupa (93.92.52.23) --- 15. 11. 2022
Re: 1D (76311)

Proč je to otevřená otázka? Pro nechápavé.

D1 se mělo zrušit úplně nebo přidat více. Tak tu s visí v porovnání a obrazně s pakatelem za opylování stát, jakoby včelař který si nechá zaplatit za med pakatel 60Kč.

opylování je běžná komodita. Tu si vykoupil stát kdysi sjednocením dvou dotací, jedna kterou dostal pěstitel za podporu opylování plodin které pěstoval a druhou dotaci na zazimování. Takže sloučením dvou fungujících dotací v jednu se stala nemilá věc, že kočování a přesuny včelstev skončily.

Pro zamyšlení, za opylení a pronájem včelstev se tvrdě platí, cena je okolo 180$ za včelstvo bývá až půlkou příjmů včelařů. Pepan má pravdu, pokud včely opylují a plní plán, který MZe má, mají platit pokud se zato zaručují. Opylení i plošné, za cca 60 Kč/včelstvo je směšné. Dotace se měla změnit jejím zrušením nebo navýšením než toto.

Plány MZe a strategie jsou běžně k nalezení. Takže nekecám. Plány hovoří o zachování biodiverzity krajiny. Takže toto je ono.

Stát vykoupil položku opylování za pakatel a ještě se směje včelařům, že jsou i hrozbou pro krajinu, takže proto ten pakatel.


Snad jsem ten zájem o D1 vysvětlil dobře a jasně aby byl pochopen ve smyslu, oco český včelař ve skutečnosti dochází, jde o trh a hlavně slušný příjem z opylování, které je a bylo vždy součástí chovu včel na ekonomické a nějaké hospodářské úrovni. Toto co se děje jsou velké chyby státní moci.

https://eagri.cz/public/web/mze/ministerstvo-zemedelstvi/koncepce-a-strategie/strategie-resortu-ministerstva-1.html

https://eagri.cz/public/web/file/538509/Strategie_MZe_final_s_grafikou.pdf

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76312


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

1984 (89.24.43.92) --- 15. 11. 2022
1D

To fakt někdo řeší 1D jako něco zásadního? Vždyť je to jen takové plivnutí. Pokud bude méně včelatev a méně rychlokvašek/zlatokopů, pak je to jen dobře.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76311


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

(178.255.168.151) --- 15. 11. 2022
Re: ..jak dál...--konec zaznonil zvonec (76307) (76309)

no když jsem zde před časem psal že 1D nebude tak jste se mi vysmáli.........V článku Machová pláče jak želva, ovečky nebudou, moje prognoza, svaz držel pospolu členy jen díky dotacím, a ty ted nebudou, stát bude šetřit, ano to že "bylo vše zadarmo" s sebou neslo rizika- včelaři zase prodávali med za směšné ceny , ted budou směšní oni. Trh se vyčistí, polovina včelařů skončí, protože přivýdělek už nebude- pokud tedy umí trochu počítat, stane se z toho koníček, který bude dotovat rodina.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76310


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

gupa (93.92.52.23) --- 14. 11. 2022
Re: ..jak dál... (76307)

Státní pomoc ve formě dotací se vyjevuje správně a to se svou kotradiktorností v plné kráse. Tak to doopravdy je. Kalkulačka nelže. Pokud někdo chce vědět, co bude dál, tak poměr spolupráce je jasný. Stát se chová jako objednatel opylení a rozhoduje se (ja tvrdí) podle své finanční situace. Takže jinak říká svým rozhodnutím že. Chce mít podle “své peněženky pro včelaře„ o polovinu včelstev méně a chce v podstatě dávat desetinu v D1 dotaci, než se dávalo před pětadvaceti lety, nepřímo chce aby se rozvinula rivalita, aby se zjistilo, jak to opravdu s tou potřebou lití peněz do opylování je a kdyby náhodou politicky a mediálně hořelo, má své páky jak celý proces zaříznutí včelařů, kteří spadli do dotačních pastí pořádně otestovat ve své politice udržitelnosti a peníze může dávat dál ale jinak, známých modelů jak lít peníze za opylování je více, třeba přes podporu opylení přes pěstitele.

Takže co bude dál? Otázka pro všechny včelaře. Kčemu je české vládě PPB?

Pokud tedy neznáte tento oficiální termín který se ve světě zavádí do včelařských zkratek tak osvětlím. PPB je piss-poor beekeeping. Volně v překladu vyčůraně-chudáčské včelařství. Vznik tohoto termínu provází špatná politika státních mocí - intervenčních aktivit v dobách velkých intervencí těsně po CCD, proběhla v celém světě a kdo to zažil, ví, že za jedno uhynulé včelstvo unás stát poskytnul 1500Kč, jinde to byly miliardy dolarů do škod, což je správná cifra když někdo vyčísloval hodnotu tehdejšího včelstva v tehdejší době. Má to i druhou stránku, hodně se investovalo do výzkumu který by bez CCD jinak nebyl tak rychle financován. A samzřejmě dodnes žrádlo pro novináře a média.

Termín chudák vyčůraný včelař vznikne vždy, když se situace ukáže tak, že stát sype a včelař dělá hodně proto, třeba i kontraproduktivně a klidně, jedna z možností, zabije svá včelstva, jen aby zachytl do své kapsy peníze které mu “právem„ náleží.

A oto tady jde. Zaříznou staré časy a otevřít nové dveře. Jenže je dle známek projevu zřejmé, že české včelařství a situace je opravdu chudá. Takže je logické že stát chce podle váhy peněz oco dá méně, polovinu včelstev. To je jasné.

Už jsem to tu psal co se dle mého názoru stane, ČSV se zbaví veškerého fyzického majetku a stane se brzy virtuální společností. To budou a jsou spolky s vymyšlenou hodnotou, které jsou rovnoceným partnerem mezi včelařem a kohokoli kdo bude ochotel platit za cokoli co nemá jinak žádnou cenu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76309


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 14. 11. 2022
Re: ..jak dál... (76307)

Tak to doufám,ze ti členové RV,co"nehodlaji tahat za jeden provaz"(úvodník Včelařství jako střižený ze stranické schúze před 89) a používají vlastní mozek,budou hojně účastni a nenechají se opít rohlíkem pečeným v pekárně napadů PRV. Očekávám komenty typu,jak svaz musí šetřit a členové to šetření zaplatí i s chlupama.Svaz bude muset delat jen to,na co má.Jako my ostatní.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76308


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Mirek H (109.80.50.176) --- 14. 11. 2022
..jak dál...

Tuto sobotu 19.11.2022 zasedá v Nasavrkách republikový výbor ČSV a po něm doufám,že budeme mít všichni jasno.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76307


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 14. 11. 2022
Re: Včelařská inflace (76303) (76305)

Nemyslím,že je potřeba bojovat s čínským sirupem.Jenom je treba osvěta zákazníků,že máme med od včelařů a "med"ze super hyper.A to zvládnem hravě sami při prodeji medu..Nevidím jediný důvod,proč by měl být med našich včelařů,od našich včel,v superhyper.Ti co jsou líní najít si vlastního včelaře,ať se ládují čínským sirupem.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76306


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

(46.135.78.160) --- 14. 11. 2022
Re: Včelařská inflace (76303)

Bych to s tou inflací neprehaněl,od camcaď po camcaď a chlapi od pytliku dolů.Příští rok 1.D cca 50 kč/včelstvo.No nevypisuj tunu papírů,potvrzení kvůli padesátikoruně na včelstvo.A to se vyplatí.Mimochodem sekretariat utře nos nad administrací dotace.
www.seznamzpravy.cz- med opet podraží,včelaři bojují s úhyny včelstev.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76305


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 14. 11. 2022
Re: dotace 1D (76302)

Dočkej casu,jako husa klasu.Tipuju nékdy v lednu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76304


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Jiri (178.22.113.25) --- 14. 11. 2022
Včelařská inflace

Přátelé,

asi se to posere od základu, ale asi není zbytí.
Med dovezeš, opylovací službu zatím ne.

K bodu číslo 1. Soudruzi v číně, padělají pravý včelí med levím, levným rýžovým sirupem. Takže obchodníci toto distribují do celého světa a k nám se tato sladká šťáva dostává přes polsko (ukrajina) nebo napřímo. Takže ve víru pomoci bratrum ukrajincům dovážíme i "sirupy". A tento produkt se nabízí v marketech a lidé si ho můžou koupit na oslazení života.

Pokud včelstva vytočím, přeléčím schválenými preparáty v EU a nakrmým cukrem v akci á29 Kč/kg... má smysl bojovat se sirupy z asie přebalené na ukrajině?

i dotace 180 Kč za opylování? kde je valorizace?

Takže jak se členstvo postaví proti padělkům z číny?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76303


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Sokol (78.136.131.1) --- 14. 11. 2022
dotace 1D

Už je jasno kolik bude korun na dotaci 1D na včelstvo?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76302


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 12. 11. 2022
Re: Dotace 1.D (76289) (76296) (76299)

Finsky model? Ja bych zavedl rozumovy model.Žádne dotace.Hezky každý za svoje.Včely totiž budou opylovavat i bez dotací,dělaji to tak miliony let.
Kde se bere to nutkaní pořád natahovat ruku a chtít na všechno dotace??? Můžete jeden vedle druhého prodávat med a náklady na včelařeni si z prodeje zaplatit.Tak prodávejte a nevymýšlejte hlouposti o dotacích.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76301


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

PEPAN (217.170.101.106) --- 12. 11. 2022
Re: Dotace 1.D (76289) (76296) (76299)

Ale i ten malý včelař má právo dostat za opylování zaplaceno. NEMYSLÍŠ???

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76300


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

(95.173.86.64) --- 12. 11. 2022
Re: Dotace 1.D (76289) (76296)

Vážení přátelé, dovolte mi abych vyjádřil svůj skromný názor. Domnívám se ,že by ministerstvo nejdříve mělo zrušit zimní vyšetření měli na roztoče varroa. Ušetřily by se nemalé prostředky v mil. kč.
Zavést obdobu finského modelu 1.d. tj. výplata 1.d až od 25 včelstev / 500 kč / včelstvo - Finanční podpora pro polo až profesionální včelaře.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76299


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 12. 11. 2022
Re: Dotace 1.D (76297)

Varidol za 700? To by museli soudruzi z Dolu na pracák. Jestli si někdo podal nebo nepodal žádost je jeho věc,jestli se hlasil do Hradišťka pozdě nebo vůbec,to jde mimo ZO.
Za současné situace nelze spojovat dotaci a členské.Členské je do listopadu,tak člene zaplať nebo nebudeš člen.Je na tom něco k nepochopení? "K členství ve spolku nemůže být nikdo nucen" a "členství zaniká nezaplacením členskeho příspevku".
1.D není dotace určená k placení členského přispěvku,ale dotace za opyleni bla bla bla.Svaz něco opyloval?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76298


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Ehra (37.48.40.21) --- 12. 11. 2022
Dotace 1.D

V naší ZO SY 5 členů neposlalo v termínu do 15.9. hlášení počtu
včelstev do ČMSCH. Dalších 20 členů poslalo toto hlášení opožděně.
To znamená , že těchto 25 členů nedostane dotaci 1.d.a to bude
mazec!! Jakožto fun. ZO to musím zvládnout ,každá situace je
řešitelná. Některé podněty zde již zazněli.
Mám neověřenou informaci,že Varidol bude stát 700,-kč.
Takže dosud známé informace / finance/ jsou velice tristí.!!
A to ještě neni vše.!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76297


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

(91.221.213.137) --- 12. 11. 2022
Re: Dotace 1.D (76289)

1D. 55kč na včelstvo? + kontroly na včelnicích od úředníků szif a rozebírání včelstev na stanovišti.

V dnešní inflaci materiálů, úlů.... je těch 55kč v reálu dotace 1D. tak 30kč.

Svaz končí. Ten kdo nepožádá o 1D, pochybuju že bude platit členské. Jen kvůli časopisu a léčivech, které přes prostředníka jde hromadně objednat, ještě něco mi uniklo?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76296


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 11. 11. 2022
Re: Otevřený dopis po Klatovy (76282) (76285) (76286) (76287) (76288) (76291) (76293) (76294)

Ono stačí začist se do navrhu tvorby výše členskych přizpevků podle věku a podle počtu včelstev.Mladý bude víc člen nez starý? Chovatel s více včelstvy je vic členem nez pidivcelař? Postaveno úplně na palici.
Chytneš rybáři vic kaprů,střelíš myslivče víc prasat,vypěstuješ zahrádķaři větší dýni,tak budeš platit větší členské? Logika podobného napadu je kde?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76295


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 11. 11. 2022
Re: Otevřený dopis po Klatovy (76282) (76285) (76286) (76287) (76288) (76291) (76293)

Vedení svazu ten smysl unika a pochybuju,že jej hodlaji hledat.Jsou mimo,misto mozku,z dotací kostku.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76294


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

R. Polášek (90.178.51.173) --- 11. 11. 2022
Re: Otevřený dopis po Klatovy (76282) (76285) (76286) (76287) (76288) (76291)

Já myslím, že smysl Svaz hledat musí. Protože vedení Svazu má ty priority ještě postaru. A to pokud vedení Svazu nezmění, tak to bude vycházet pro řadové členy strašně draho.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76293


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 11. 11. 2022
Re: Dotace 1.D (76289)

Reakce členů se neobavam,je předvídatelná-nebudou dál členy,coz za současné nenažranosti svazu plně chápu.Jestli mam v ZO 50 členů,klidně můžeme fungovat dál s minimalnim počtem 10 členů a 40 nečlenů.Společně si zaschůzujem,pokecáme o včelách,o včelařeni,ZO zajisti logistiku pro všechny.Žádná křeč.Důležité je včelařit,a ne mlátit prázdnou svazovou slámu o jakési 150 leté existenci a jakési jednotě.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76292


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 11. 11. 2022
Re: Otevřený dopis po Klatovy (76282) (76285) (76286) (76287) (76288)

Smysl svaz hledat nemusí.Ten je dán od začátku-včely a včelaření.2 zakladní věci před ktere svaz postavil loby za sebe sama,budováni vazeb na politiky a úrednictvo,loby za profit z dotací a velkou členskou zakladnu pro ego top funkcionářů,ktere utrpí težký šrám,az zjistí,ze je členska zakladna k spokojenému včelařeni zas tak nutně nepotřebuje.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76291


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 11. 11. 2022
Re: Dotace 1.D (76289)

Ja doufám,ze ji zruší úplně a budeme mit klid.I bez téhle almužny se da včelarit.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76290


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Ehra (89.24.42.165) --- 11. 11. 2022
Dotace 1.D

Tak je to už tady!! Dotace 1.D.
Pro rok 2023 je schválen objem financí pouze 47.mil.kč.
V letošním roce to je 105.mil.kč. Dosti výrazný propad.
A k tomu zvýšení čl. na člena pro RV možná až na 1000.kč.
Jaká bude reakce členů ??!!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76289


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

R. Polášek (90.178.51.173) --- 11. 11. 2022
Re: Otevřený dopis po Klatovy (76282) (76285) (76286) (76287)

Tak Svaz až doteď měl smysl jako politická síla, přes kterou se u vlády prolobovávaly věci pro včelaře a jako celostátní jednotný systém léčení proti varaóze i jiného léčení. Pro obojí mělo smysl, aby Svaz byl co největší a bylůo pod ním co nejvíc včelařů. A ahby Svaz měl v Praze taky své "kamenné" ústředí.
Jenže lobbing u vlády z největší části skončil s Mandíkem, od té doby je to už příštipkaření. A jednotné léčení se začalo rozkližovat jednak jak funkcionáři ZO odmítali dělat ty věci pro všechny včelaře za pár šupů a jednak jak končí používání syntetických léčiv - akaricidů , a začínají se i oficiálně používat všelijaká jiná alternativní léčiva.
ČSV tak musí najít nový smysl své existence. Například vrátit se k podpoře účinných včelařských technologií vhodných pro malovčelaření v dnešním prostředí, kde je plno oblastí převčelených a je tam nedostatek sladiny a pylu pro včely. Nebo podpora místní společenské a spolkové činnosti.
Podle mne se dnes Svazo toho "kamenného" ústředí v Praze může klidně zbavit. K žádné včelařské činnosti to dnes nepřispívá a jenom to žere peníze. Pokud například nechtějí ty prostory používat ke školení včelařů a podobně.
Podstatné pro dnešek je komunikace. Vedení Svazu klidně dnes může ČSV spravovat z nějakého soukromého bytu v nějakém paneláku doslova odkudkoliv. Potřebuje akorát mít k tomu funkční webové stránky a funkční internetový informační systém. To úplně stačí.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76288


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Sokol (78.136.131.1) --- 10. 11. 2022
Re: Otevřený dopis po Klatovy (76282) (76285) (76286)

Musíme to opravit za peníze členů a až se svaz položí tak to výhodně privatizovat?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76287


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 8. 11. 2022
Re: Otevřený dopis po Klatovy (76282) (76285)

Ještě jeden postřeh.V době,kdy stavební materiál x zdražil,stavební práce nemlich tak,tak se začne opravovat Křemencárna.To nevymyslíš prostě.Co dělal svaz doteď? At jim ten barák klidně žuchne na hlavu hospodářům a úřadují ve stanu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76286


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 8. 11. 2022
Re: Otevřený dopis po Klatovy (76282)

www.vcelari-litomysl-otevreny dopis.A už se začíná šetřit.Tak nejak pravďa po přátelsku.Svaz bude šetrit a členove to zaplatí...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76285


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 7. 11. 2022
Re: čl. příspěvky a výplata dotace 1.D. (76281)

Jednoduché.Vybrat od členů v listopadu členské,poslat je na svaz,a až nekdy v březnu slavnostne přijde almužna 1.D,tak vyplatit nešťastné dotace.Osobné věřím,že i tahle dotace do budoucna nebude a bude klid.I bez ní se dá spokojeně včelařit ZO ubude spousta otravné prace.
Ono je proti zdravému rozumu mít v pokladně 3 mesíce sekyru už kvůli účetní uzávěrce.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76284


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 7. 11. 2022
Re: čl. příspěvky a výplata dotace 1.D. (76281)

Osobne nevidim naprosto žádny důvod,proč zvyšovat členské.Proste svaz bude hospodařit s tím co dostane.Je doba šetření,doba rozhazovaní skoncila.
Pokud zvýší členské,uz jsem slysel i na 800,přijde svaz o značnou část včelařů.Pokud chce vedení svazu mít míň členů,za víc penéz,je to volba vedení svazu.Jak se do lesa volá,ak se z nèj ozývá.
Ono "chápání nutnosti zvýsit členské "z úvodníku Včelařství bude mít trpkou příchuť.Taky bych chtěl luxusní porsche,mám na něj,no nemám a tak jezdím fábkou.Má svaz na všechno co by chtěl?,nemá.Tak holt místo porsche bude fábka.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76283


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

(37.188.188.142) --- 7. 11. 2022
Otevřený dopis po Klatovy

Konečně někdo se postavil čelem. Máchova by měla ihned odstoupit, banda samolharu.k čemu takovéto chaos vedení jen zváni , vedle včelařství potřebuje deformovat ne zpátky, ovce nejsme ne

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76282


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Ehra (78.80.98.105) --- 7. 11. 2022
čl. příspěvky a výplata dotace 1.D.

Do 30.11.2022 mají ZO poslat na RV členské příspěvky za své členy.
Ale do doby obdržení financí za dotaci 1.D , se mohou někteří
členové , rozhodnout že ukončí členství a budou chtít vyplatit
dotaci v plné výši.ČL.PŘÍSPĚVKY posílame z účtu ZO s tím že při
výplatě dotace 1.D uhradi čl.příspěvky , které jsme za členy
poslali. Pokud vznikne v této věci disproporce / finance / tak
kdo tento rozdíl bude muset uhradit ??
Výběr čl.př.je téměř nemožné.Stejně tak získat od členů čísla
bankovních účtů. 19.11.2022 bude zasedáni RV, kde se bude mimo
jiné projednávat a následně schvalovat zvýšení čl. na člena.
Jinak nemáme informace o prodeji Jablonan a Obory!!??

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76281


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

(91.221.213.137) --- 6. 11. 2022
Re: Poblázněné zelené nápady k podpoře včel. (76279)

To už je na Chocholouška.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76280


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

R. Polášek (90.178.51.173) --- 6. 11. 2022
Poblázněné zelené nápady k podpoře včel.

https://adbz.cz/zahrada/jak-pomoci-vcelam-lzickou-s-cukrem

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76279


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 6. 11. 2022
Re: Organizační věci ĆSV ve Včelařství (76277)

Tohle je taky naprosto zoufale v ČSV.V casopisu se člen dozvi jen nic neřikajici výcuc z toho co se děje a ješte navic ideově náležiťě vytuněný,tedy pokud to náhodou přečte.
A pokud si myslite,že funkcionáři ZO jsou néjak obzvlásť informovani,tak je to ještě horši než se to zdá.Tahat info ze svých zástupců v RV už nikoho nebaví.Svaz vskutku hodný generalni rekonstrukce.Pohrobek Národní fronty.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76278


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

R. Polášek (90.178.51.173) --- 6. 11. 2022
Organizační věci ĆSV ve Včelařství

Jinak, co si myslíte o uvádění organizačních záležitostí ČSV do časopisu Včelařství? Když v podstatě kolikrát ty organizační věci zabírají, i když ve vyjímatelné formě, většinu časopisu? Není to doslova vyhozený papír? Navíc nerecyklovatelný, protože recyklovat ty lesklé nalakované papíry, z jakých je obálka časopisu i část listů uvnitř je dost problém.
Komu ty věci ve Včelařství slouží? Výbory místních ZO se tyto věci doví mnohem lépe, protože interaktivněji z webu ČSV nebo z interní komunikace, členové ZO se to mohou stejně dobře dovědět od funkcionářů ZO nebo i z webů ZO, pokud je mají nebo přímo z webu ČSV, nemusí to tahat z časopisu. A nečlenové Svazu to nijak nepotřebují nebo téměř nepotřebují.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76277


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 6. 11. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky (76266) (76267) (76269) (76271) (76272) (76273) (76274) (76275)

Svaz má k dispozici naprosto nevyuzitý web,který múže vesele použivat misto časopisu.Teda pokud tam nebudou blaboly o zlatem medu z Kremencarny,ktere malokoho zaujmou,ale kvalitni veci o vcelach a včelařeni.Web je dostupny pro kazdého,kdo ma internet.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76276


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

R. Polášek (90.178.51.173) --- 6. 11. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky (76266) (76267) (76269) (76271) (76272) (76273) (76274)

Doba čtivosti je pryč, to je pravda, ale podívejte se, jak vypadá internetové čtivo. Většinu z těch článků vzniká podle jejich kvality tak, že přijde nějaký séfredaktor s troškou peněz a najme levné novináře. nějaké brigádníky studenty nebo téměř nezaměstnané nebo moýžná matky s dětmi na mateřské. A rozdělí to: Ty budeš psát o včelařené, myslivosti a tybaření, ty budeš psát o autech, ty budeš psát o kutilství, ty o stavbě domů, ty o historii , ty o EU .... Informace o oboru si přečtěte ve Wikipedii a rvní týden chci tři články denně a potom 10 článků denně. A "novináři" hledají všude možně, přepisují články, píšou omáčku k oficiálním zprávám, překládají googlem články z angličtiny a jiných řečí..
A když ten šéfredaktor je dobrý, časopis s nějakou slušnou grafikou nějaký rok vydrží, koupí ho nějaký velký internetový hráč, začlení pod sebe. Zkrouhne individuality, trochu přidá na profesionalitě, protože tam na něco dostane skutečného odborníka, ale pořád to bude z poloviny, ze dvou třetin přežvýkávání zpráv někoho jiného, bez kontroly a korekce správnosti.
A právě tam vidím možnosti takového časopisu jako Včelařství. Uvádět originální zprávy z českého včelaření nebo i jiného do toho celkového internetového mišmaše, pokud přebírat, tam maximálně z OVP nebo podobných odborných včelařských zdrojů anebo maximálně ty bulvární přebírané články, pokud budou příliš hloupé a nesmyslné, tak komntovat a uvádět na pravou míru. V nějaké modernější formě než je dnes, třeba provázané s publikací na internetu a podobně.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76275


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

(91.221.213.137) --- 6. 11. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky (76266) (76267) (76269) (76271) (76272) (76273)

Doba čtivosti je pryč. Jak myslíte že dopadají denní tiskoviny, papírové noviny, křivka prodeje rok za rokem prudce klesá.

Dneska je online doba, internetu, přeinformovanosti, kliknete a máte informací i videí z celého světa.

Svaz je již vyprázdnělá schránka. Je třeba jít do minulost, kde to celé vzniklo, jaká je filosofie zřízení svazu a ideologie.

Svaz už žije jen vlastní byrokracií, která rok co rok roste a pohlcuje čím dál větší prostředky, podobně jako nezastavitelný byrokratický systém státu, který si žije vlastním životem a nemají na něho páky ani pravicové vlády.

Ještě zrušit dotace 1D, stejně těch pár korun v dnešní době nepřetržité inflace je k ničemu. Nestojí za ten cirkus kolem, nečekané kontroly SZIFu u 5 včelstev na dvorku - fakt k smíchu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76274


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.78.160) --- 5. 11. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky (76266) (76267) (76269) (76271) (76272)

Ono zas neni tak tezke si Moderniho vcelare koupit nebo objednat.Problem Vcelarstvi je jinde,skoro nikdo ho necte.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76273


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

R. Polášek (90.178.51.173) --- 5. 11. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky (76266) (76267) (76269) (76271)

"OVP samozrejmně palec nahoru"
Souhlasím.
Ono Včelařství ztratilo docela dost smysl, když komerční a všelijací úspěšní velkovčelaři před nějakými roky přestali, kvůli konkurenci a kvůli tomu, že se přesunuli na Moderního Včelaře, zveřejńovat svoje návody na úspěšné včelaření. Co se týká objevů a vynálezů, jsou nyní ve Včelařství pouze články, které v tomto směru nemohou příliš uškodit. Buď čistě teoretickíé, třeba zrovna převzané z OVP nebo naopak příliš speciální nějakého kutila samouka.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76272


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.82.5) --- 4. 11. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky (76266) (76267) (76269)

OVP samozrejmně palec nahoru,protože je o včelách,včelařeni a to je to co nas zajímá,bez fotek,přitroublých "politickych" úvodniků a canců představitelů svazu o ničem.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76271


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

R. Polášek (90.178.51.173) --- 3. 11. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky (76266) (76267) (76268)

"Zajímavé jsou i nápady na "levny cukr" pro cela tri vcelstva"
a.
Řekl bych, že až se současné bláznění s vysokými cenami ustálí, prosadí se zase normální stav a sice že velké balení cukru, třeba 25 kilo bude vycházet znatelně levněji než malé kilovky.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76270


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

gupa (93.92.52.23) --- 3. 11. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky (76266) (76267)

Ono to moc zajimavá info není.Jen na casopis nedostali dotaci.<

No prý nejde jen o Včelařství, je vtom požadavku i část pro OVP. OVP jsem měl vždy rád kvůli čisté knihovní práci ke konci a docela pěknému překladatelskému umu od začátku k tomu knihovnímu výpisu. Kdybych si měl vybrat kvůli zajímavým informacím co pravidelně a s oblibou a rád otevřít ke čtení, mezi Vč. a OVP, jen OVP.

Proč?

Jde o jednoduchý papír s černým potiskem, dvouslopcové pojetí sdílených informací, stačí i černobílý tisk obrázků a obyčejná vazba. Vtom je ta serióznost sdělení, žádná barevná reklama, nevtíravé fotografie pod titulkem, ten papír je vážné sdělení (seriózní) co má váhu. Klidně i jen jednou až čtyřikrát ročně vadání, podle peněz pro překladatele.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76269


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.82.5) --- 3. 11. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky (76266) (76267)

Jinak samozřejmé i bez Vcelařství budem spokojeně vcelarit,dokonce i bez našeho svazu.
Zajímavé jsou i nápady na "levny cukr" pro cela tri vcelstva,ktery by zasponzorovalo ztratou přijmů Penny a jiné podivné nápady členů.Už jen čekám,kdy někdo vymyslí,že cukr by měl platit včelařům stát.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76268


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.82.5) --- 3. 11. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky (76266)

Ono to moc zajimavá info není.Jen na casopis nedostali dotaci.A vzhledem k tomu,že už pochovali skoro vsechno,co mohlo vydelat svazu par korun a tuší,ze zvýšení členského jim ti "rozvraceci v RV,co netáhnou za jeden provaz"zamitnou hlasovánim v RV,zacinají na svazu světe div se!setrit.
Ono časopis,kde se vsunuje samochvala do každého článku a o včelarení je tam minimum stejné moc lidí nenadchne.
Po pravde pro mne byla daleko zajímavějši informace o kremencárně,kterak těm našim hospodářům pomalu padá na hlavu,hlavně,že se nacpou na každou výstavu,neopomenou projet se na apimondii,-apislavii a krmit medem poslance a ouřednictvo.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76267


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Mirek H (109.80.50.176) --- 3. 11. 2022
dotace D1 + příspěvky

Dobrý den.V posledním jedenáctém čísle Včelařství vyšla zajímavá informace ve článku Dotace jsou dobrý sluha ale zlý pán od naší předsedkyně.Opatření budou směrována na finanční úspory ve vydávání časopisu Včelařství a ostatní výdaje.Vyzývá k diskuzi našich členů k dané problematice.Prosím vyjádřete se ve svých názorech.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76266


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

JosPr (46.135.92.168) --- 30. 10. 2022
Re: leasingové včelaření Re: :) (76244) (76245) (76246) (76247) (76248) (76250) (76252) (76254) (76255) (76256) (76257) (76258) (76259) (76260) (76261) (76262) (76264)

Jo to kdyby sel na odbyt med,tak jako jde slivovice,to by byla parada.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76265


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno


Celkem je ve Včelařské konferenci již 78290 příspěvků(zde zobrazeno 61 příspěvků, od č. 76265 do č. 76325)
Několik rad pro badatele v archivu Včelařské konference. Pro zobrazení starších příspěvků (a pro pohyb v jejich frontě) je určeno speciální okno, které je dostupné pod názvem "Archiv Včelařské konference" (příspěvky se v něm zobrazují tak, že nejstarší jsou nahoře a novější dole). Ve frontě příspěvků je možnost se pohybovat příslušnými povely (pro začátek kliknětě na "nejstarší", aby se Vám ukázaly první příspěvky, jimiž konference začíná, a pak klikejte na "novější", čímž se Vám vždy zobrazí várka novějších 60 příspěvků; jednotlivé příspěvky lze na tomto archivním zobrazení číst od horního konce webu (kde jsou starší) a postupovat směrem dolu (kde jsou novější).


Nejnovější - Novější - Starší - Nejstarší


Klikněte sem pro nápovědu