78117

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



R. Polášek (90.178.51.173) --- 16. 11. 2022
Re: Platba za opylení (76313) (76316) (76318) (76320) (76321) (76322)

Tak aleje dřív byly pouze způsob, jak z pozemku získávat obživu, akorát méně intenzívnějším způsobem než bylo pole.
Dneska to je vysloveně neziskový projekt, protože posekaná tráva je dnes akorát obtíž, ne krmení pro chovaná zvířata, atraktivnější ovoce lidi ukradou dřív než to dozraje a majitel obere a ta troška dřeva z ořezávání větví nebo občasného kácení uschlého či staršího stromu je taky spíš na obtíž než nějaký zisk v podobě dřeva na topení. A dokonce podle mých zkušeností nově vysázené ovocné stromky u cest dokážou během prvního roku až dvou let docela rychle zmizet.
Dokonce jsem viděl u jakéhosi internetového prodejce kategorizaci prodávané ovocné odrůdy, tuším nějakého starého druhu jablek "vhodné pro aleje". Neboli odrůda ovoce, která na stromě a po jeho spadnutí není příliš chutná a atraktivní a buď není nikdy příliš atraktivní nebo musí ještě nějaký měsíc dozrát třeba ve sklepě.
a.
Dneska to vidím tak, že jestli nějací ochránci přírody chtějí kolem cest obnovovat aleje, tak musí příslušný pás půdy nechat vykoupit, aby ta půda nebyla soukromá, ale státní nebo městská a potom se to už musí na náklady státu nebo města i dále udržovat. Je tam třeba sekat trávu, udržovat stromy a keře prořezem, protože bezzásahovost je zelený nesmysl, uklízet ovoce atd...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76323


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující: - Re: ..jak dál...--konec zaznonil zvonec
Předchozí:JosPr - Re: Platba za opylení


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu