78125

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Gustimilián Pazderka (160.218.198.48) --- 7. 3. 2005
Re: všeobecně (9187) (9241)


Tak nato nelze říct nic jiného, než že byjsi měl využívat výhod k přístupu informacím a to nejen formou četby časopisu Včelařství, ale i návštěvou a pročítáním včelařského fondu v knihovnách. Přesně toto jsi teď popsal a žádáš můj celý kapitál zdarma.(ten měli i komunisti ve své době :-) a když ho neměli , tak si ho vynutili)

Skutečnost je taková, že prodej ze dvora je sice pěkná věc, ovšem existují svým způsobem pod vlivem kolektivizace v zemědělství u nás v ČSSR vyrostly jakési výkupny, které plnily svým způsobem lépe to , než to, co čteš o Itálii a prodeji. (ostatně kolik v těch článcích je opravdu malých včelařů s prodejem ze dvora? ) Nespolupracují? Jestli jsi tento malovčelař, je potřeba něco pochopit. A otázkou. Splňuješ ty to co splňují alespoň to co v té Itálii? Je zřejmě pravdou, že tu informace a mnoho pochopení prostě z historie pod vlivem cenzůry prostě chybí, a to nejen v oboru včelařství.Také otisknout nějaké znění zákona je moc hezké, ale kdo tomu rozumí víc, než ten právník. Naše právnička, a toje další možný můj návrh, by mohla(podle mě měla bezodkladně) se svými VÝKLADY ZÁKONŮ s velkým FONTEM písma také přispět a ne dvoustránkově, ale alespoň čtyř. Protože to podle mě vypadá a dopadá jako s etiketou a zemí původu medu. Členové jsou důchodového věku a zaslouží si velký FONT písma.

Také jestli jsme u tohoto časopisu a hrdostí. Táto "hrdost" jako pokladnu ÚV(sekretariát) stojí dost v příjmu za inzerci. Tato inzerce je základ a jestli je podmínka s dovozem, tak to už lépe vyřešil zákon. A to tím, že na etiketu(inzerci)dal údaje na etiketu(umístění výrobce,ČR...., jaký má původ jeho med., jen ČR, nebo země EU nebo mimo země EU)Chce to podepsaný aktuální souhlas s jistým dovětkem při inzerci redakcí. A je po problému s inzercí - podmínkou a penízků je více pro vedení a nebyl by takový tlak na zvyšování příspěvků.(kolik stojí celá stránka? x rok?)

Už to není ani můj dojem, že to cose do Včelařství napíše, by mělo být i dáno. Není to dáno a máme možnost a právo "si vybrat".

Ještě něco. S problémem prodeje medu je to dost složité a důkazem je jeho nižší cena u nás v ČR než v západní Unii.Já být malovčelařem a takhle mluvit, tak jeto jak na soukromém rynku. A včelařství a jeho prodej medu je nejen tento rynk, ale i obchod, tržnice, obchůdky, obchody, obchodní centra, velkoobchody, .... . Tak máme se pomlouvat z neznalosti a omezovat se vzájemně, nebo normálně diskutovat a řešit situaci?
_____________________________________________
Vhájek:Místo kritiky by bylo vhodné podělit se s ostatními a své zkušenosti. Myslím, že 90% účastníků této diskuze nemá problémy s odbytem medu, to je skutečně problém velkovčelařů. Ale i v cizině umí velkovčelaři realizovat významnou část své produkce prodejem ze dvora. Viz poslední příspěcky z návštěvy PSNV v Itálii.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9242


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Stefan - Re: začátečník
Předchozí:Vhájek - Re: všeobecně


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu