78115

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Vhájek (81.19.46.66) --- 8. 3. 2005
Re: všeobecně (9187) (9241) (9242)

Asi jsme si zcela nerozuměli. Můj příspěvěk byl reakcí na příspěvek př. Táborského.
O tom že je třeba číst nejen Včelařství, ael studovat i jinou literaturu není pochyb a také to dělám včetné té starší, protože některé poznatky dříve získané dnešní zkutečnost jen potvrzuje.
Na druhou stranu diskusní fórum je určeno především k výměně zkušeností a já jsem pouze konstatoval, že dle mého názoru k tomuto účelu dobře slouží. A tato výměna probíhá formou zcela dobrovolnou. Pokud si svých zkušeností natolik ceníte, že že se o ně nechcete s ostatními podělit, je to jenom Vaše věc a nikdo Vás k tomu nenutí. Já jsem pouze chtěl poukázat na to, že zkušenosti velkovčelaře jsou jiné než početně větší skupině malovčelařů a bez náležitého seznámení se s problematikou velkochovu nelze tyto problémy dost dobře pochopit. Vše je o komunikaci.
S mým zájmovým chovem 6-20 včelstev se obejdu bez dotací, bez potřeby prodeje výkupcům a v podstatě i bez ČSV, a takže mě stav v ČSV až tolik netíží. Vzhledem k tomu, že mám bydliště 80 km od stanoviště a také ZO ČSV nemám ani možnost se nějaké výraznější činnosti v ČSV věnovat. Z toho co jsem vysledobal z diskuzí, problémy mají a změny ve svazu požadují pouze velcí včelaři a chtějí prosadit změny především ve svém vlastním zájmu a prospěchu. To je vcelku logické a přirozené.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9252


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Miroslav Sedláček - Re: Výrobce mezistěn
Předchozí:Gustimilián Pazderka - Re: začátečník


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu