76762

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Lněnička --- 11. 12. 2001
Konference

Pro začátek to vypadá dobře, měl bych jenom jednu malou připomínku, pro mě a asi i další připojené na internet vytáčeným připojením by bylo vhodné mít možnost odpovědi nachystat a pak hromadně odeslat při nejbližším přípojení - třeba přes e-mailového klienta. Prostě nechci zbytečně živit telecom.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 10


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
J.P. Baudiš --- 11. 12. 2001
Ad: Konference

Děkuji za připomínky ohledně technického vybaveni konference. Všechny, které doposavad zazněly, se pokusíme dříve či později (ale raději dříve) realizovat.

1.) Možnost rozesílání uveřejněných příspěvků e-mailem - už se na tom pracuje, ale je potřeba si uvědomit, že tím vstoupí do konference určitá prodleva daná dobou od odeslání k doručení...

2.) Funkce "hledej" - zeptám se na to našeho programátora. Mám pocit, že by to neměl být problém.

3.) Stromová struktura příspěvků. (Už se na tom pracuje.)

4.) Problém těch, kteří mají vytáčené (a tedy drahé) připojení na internet. Ano, to je u webové konferece vždy určitým problémem. Jako okamžité řešení navrhuji dělat to tak, že při prvním připojení k internetu si do browseru natáhnete web konference. Pak je možno se odpojit a v klidu si pročíst novoty a přichystat odpovědi či nové příspěvky v jakémkoliv textovém editoru, který je implementován ve Windows (a používá kodování češtiny win CP 1250 - nejobvyklejší pro platformu Windows) - možno použít i obyčejny "notepad" (pozn. blok). Napsané příspěvky netřeba vůbec ukládat do souboru na disk, ale stačí jen mít je napsané na obrazovce. Pak se opět připojit, a myší nabírat text jednotlivých příspěvků do clipboardu a přes clipboard (schránku) je postupně po jednom vkládat do formuláře pro odesílání příspěvků do konference) a odesílat. V praxi to není zas až tak neohrabané, jak to vypadá, když se to napíše, ale je to pohodlné a rychlé.

Do budoucna by zde měla přidána funkce připojení nejen přes web ale i přes mail...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 15


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu