78615
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Eman (84.244.109.94) --- 28. 11. 2005
Re: Ochranné pásmo a přenos moru léčením
Máš úplně správné obavy. Při léčení aerosolem je dobré u každého stanoviště omotat hubici, která přijde do kontaktu s úlem, čerstvou širokou izolepou, která se pak strhne a zničí. Ucpávky musí mít každý svoje. Ale mor se nejčastěji šíří vyloupením zásob napadeného včelstva, tedy v době slídění, při medobraní kdy včelař konečně otevře a prohlídne úly a zhrozí se. Kritická je doba, kdy se zjistí podezření a čeká se na vyšetření a rozhodnutí - to může trvat i týdny a mezitím jsou oslabená a nakažená včelstva vyloupena. Nebo se zahubí nemocné včelstvo a pálení zásob se odloží, ty nejsou hlídány a zase stejný mechanismus loupeží. Byl jsem nablízku 2 případům moru a paradoxně ti včelaři měli úly v bezvadné čistotě a pořádku. Důležité je prohlížet pečlivě všechny plodové plásty a velká mezerovitost plodu je vždy nějak podezřelá. Slabá včelstva také.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 13371
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu