78385
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Radim Polášek (e-mailem) --- 10. 8. 2006
Re: Likvidace polystyrenov?ch ?l?
Michal Pol napsal:4. Spálit v kotli- máme kotel na dřevoplyn (Vigas), ale vzhledem k množství sazí si na spálení netroufám. Aby měl kotel dobrou účinnost, snaží se odebrat ze spalin maximální teplo a tím pádem se velmi snadno zanáší. Pokud se netopí čistým a suchým dřevem, je pak čištění utrpení.
Nepatří to tady to tématu, ale jestli takový zplynovací kotel vytváří hodně sazí, je nejspíš buď v nepořádku nadstavení sekundárního vzduchu nebo ještě spíš komín není dostatečně kvalitní. Při správném hoření mají být saze v kotli špinavě šedé nebo rezavé a má to být v podstatě jen popel stržený při hoření paliva s určitou příměsí skutečných sazí a nemá jich být moc. Pokud jsou sytě černé, je nějaká chyba.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "Michal Pol" <> To: "Vcelarska konference" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Thursday, August 10, 2006 9:34 AM Subject: Re: Likvidace polystyrenov?ch ?l?
Díky za odpovědi, pokusím se to shrnout -
1. Vyhodit do plastového odpadu - v praxi nelze
2. Vyhodit do běžného odpadu - jde to, ale v mém případě, kdy platíme za odvoz každé popelnice, se to prodraží
3. Odevzdat do sběrného dvora - mám ho trochu z ruky, ale jde to. Obecně se mi ale "vyhazovací" metoda nelíbí vzhledem k možnému přenosu nemocí. Nebylo by asi dobré, kdyby staré úly putovaly sběrnými dvory nebo popelnicemi na skládky a do spaloven. V tom vidím hlavní rozdíl mezi běžně používaným a "včelím" polystyrenem.
4. Spálit v kotli- máme kotel na dřevoplyn (Vigas), ale vzhledem k množství sazí si na spálení netroufám. Aby měl kotel dobrou účinnost, snaží se odebrat ze spalin maximální teplo a tím pádem se velmi snadno zanáší. Pokud se netopí čistým a suchým dřevem, je pak čištění utrpení.
5. Spálit venku - to snad opravdu jen při moru, i z malého množství polystyrenu je kouře jako při požáru chemičky. V této souvislosti mě napadá, co je pravdy na tom, že polystyren je "samozhášivý".
6. Rozpustit v ředidle - pokud bych měl pro výsledný koktejl použití, tak snad, i když moc čistá ani voňavá práce to nebude
7. Odvézt do spalovny - to nebude nejlevnější
Nešlo mi o řešení mého problému. Zajímalo mě, jak tento problém řeší včelaři s polystyrenovými úly, kteří mají tohoto odpadu několikrát více.
mp
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 18087
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu