78134

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Karel (194.138.39.52) --- 31. 10. 2006
Re:

se týká vašeho moru bravo,na jaře si možná podáme ruce,včely mám u lesa mezi dvěma ohnisky jedno kilometr, druhý půl kilometru.....jeden opuštěnej včelín s divokými roji a jednoho dědu co ho držej při životě včely (zůstali mu tři včelstva) a pokud to uvnitř toho vozu vypadá jak zvenku ,nebude mít ani ty tři co ho držej při životě...no a otom je vlastně i příspěvěk,kterýmu nerozumíte..... a stát to ještě podpoří dotací.....a jeho vnučka chodí pro med ke mě(?)...a to jsme kde, v absurdistáně? nedělejte hloupého ,že tomu nerozumíte, takovým přeji nejtvrdší zimu,možná by bylo lepší kdyby ji nepřežili tito včelaři a o včely se postaral někdo slušně...
.......
Jedna z věcí která mě kdysi nemile překvapila po té co jsem přišel mezi včelaře, bylo velké množství"tajnůstkářů" atd.
Když jsem pochopil, že pro mnohé je to byznys a tam se knoh how tají, tak mi to bylo i celkem jasné. To jsem mezi fotoamatéry, sportovci, modeláři, ... předtím nepoznal. A taky to, že existuje hobby byznys, kde se očekává s nataženou rukou na dotace, zatímco tam kde to byl vyloženě nákladn koníček, tak každý jen cáloval ze svého a byl rád, že nemusí platit třeba nájem za místa ke scházení.
A ten hobby-byznys, kde se to dělalo i pro peníze je asi důvodem, že včelařina je vykloženě individuální hobby. Zatímco je spousta lidí, kteří společně staví loď, letadlo, mají společně koně, a.j. a hlavně svého koníčka považují i za důvod ke užování a bez něho by ze samotné stavby modelu, koně, atd neměli takové uspokojení, tak včelařina je vyloženě individuální.
Toje asi jeden z důvodů současného stavu a mnohdy smutných osudů.
Že to nepřitáhne mladé je jasné, ti chtějí partu, a ak raději než do včelína, kde někdo z příbuzných něco potají kutí jdou zadarmo k "sousedů" kydat hnůj koňům, protože se možná za to svezou, ale hlavně je tam parta a sranda.
Těžko se pak i vysvětluje něco o kolegialitě, spolcích atd, protože u některých je to nutné zlo, protože nějak se ta dotace musí vyúřadovat a když to jiní za mě udělají, tak tam holt budu, i když mě to stojí sviňský prachy na těch poplatcích co si strhnou.
Těžko měnit ČSV pokud se nezmění/nevymění členové.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19143


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu