78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Eman (194.149.115.254) --- 24. 11. 2006
Re: Roztočí

Jak to Karle myslíš? Neléčí vůbec aerosolem, aktivně neorganizují komisionální léčení, nebo neobjednávají léky? Vše jsem zažil a proto se ptám.

> ..Kolik ZO už má letos odléčeno? nehledě na ty, co neléčí vůbec.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19393


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Karel (88.103.157.154) --- 24. 11. 2006
Re: Roztočí

Myslím dvě skupiny:
Ta první se snaží, a spěchá, v domnění, že ti pořádní jsou první. Dřív to procházelo, ale poslední roky máme jiný charakter počasí, a pak snaha mít na konci října hotovo bude asi trestána vyšším počtem přeživších roztočů. Možná to je i za tím, jak slyšíme různé stesky, že léčivo nefunguje atd.
Bylo by zajímavé udělat anketu kolik lidí má už odléčeno.

Ta druhá skupina je asi taky běžná, rozdá se nějak léčivo a už se nekontrolují ani známé "firmy". Někteří chalupáři odléčí za týden, jiní mají už v prosinci připravenou měl v krabičce, někdo i "přebranou", a tak se to nějak plácá, a nikomu se do toho nechce šlápnout. A "neviným" hynou včely už na podzim, nebo jim nevydrží zimu.
A taky se na to podívej celostátně. Mluví se pořád o vysokých zimních úhynech, a člověk by si řekl, že od toho si včelaři platí "daně" aby dostali nějakou informaci. Myslím analýzu situace. Buď jde o polašnou zprávu a včely hynou jen na špatnou přípravu na zimu, a nebo jde o následek celkové zdravotní situace.
A je klídek, hlavně že máme tu vysokou organizovanost a jednotu.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19394


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu