77424

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Karel (88.103.157.154) --- 16. 12. 2006
Re: Vetum Hohenheim, konec s bludama!!!!

po přepočítání včel měla 3 normální včelstva 16309, 19130 a 22964 včel.
.....
Děkuji, předběhl jste mě :-), teď o víkendu jsem na to chtěl kouknout.
Ten článek jsem hodně nosil v hlavě, protože jsem do té doby včelařil v Brennerech a už předtím jsem učinil rozhodnutí, že proti velmi krátké loučce odzkouším velmi dlouhou - Langstroth. A i když jsem to nepočítal, taky jsem nabyl dojmu v souhlasu s Vaším tvrzením " .. v jiných prostornějších úlech lze vyzimovat silnější včelstva ..".
I když jsem z Brennerů dělal opravdové komíny, došel jsem ke stejnému názoru, co jste napsal o minimálním rozměru, jen jsem tomu říkal "limit rozměru vepsané koule".
I když v dobách, kdy tady byla lesní snůška v červnu a červenci jistá, tak na to byly a jsou ideální úzké komíny, včely rozvoj perfektně stihly.
Oproti tradovaným tvrzením, že malé úly spíše vytěsní jarní snůšku do medníku (možná s mřížkou), se mě daří vytáčet květový med v Langtrotech. Ale je to pozorování deformované tím, že teprve v posledních letech tady je i řepka.
Včelaříte ještě (doc. Ptáček, nebo i kdokoli jiný tady na j¨konferenci) v Brennerech či Kučerových úlech? Jak se vám v tom daří zimovat silné včely a s jarní snůškou?

Děkuji
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19650


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu