78402

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Tomáš Jaša (80.79.28.155) --- 16. 12. 2006
Re: bolavá záda

Na tuto otázku snad můžu už odpovídat.
Mám za sebou tři operace jedné plotýnky L3/4 během posledního roku. První operace byla v listopadu 05. Dopadla na první pohled slibně. Po měsíci jsem mohl do auta i do bazénu. Na jaře jsem se vypravil do lázní a nějak to nedopadlo. V podstatě za to mohla rehabilitační sestra. V květnu jsem šel podruhé s tou samou. Od prvního okamžiku to nevypadalo dobře. Ani za měsíc jsem nevydržel stát déle než deset minut nebo ujít 500m. Takže v červnu jsem byl potřetí.
Co to znamenalo ohledně včel. Mimochodem mě včely živí a doufám, že ještě dlouho budou. Nikdy nechci vidět nástavek vyšší než 17 cm. V medárně mohou být nádoby maximálně na 15kg nebo sudy s ještěrkou. Nástavky pokud možno ještě na stanovišti dát na paletu. 50kg pytel se nechá šoupat po stole nebo paletě, ale ani omylem vyndávat z kufru auta. Pro nic se neshýbat níž než do 90cm od země. V truhlárně medárně i kuchyni musí být všechny stroje i stoly výš zhruba o 10cm než je obvyklé.
Něco jako zadováky by mě nenapadlo. Raději technologii bez zbytečného přendávání nástavku někde nízko nad zemí.
Co se cvičení týká. Zapomenout na kolo, běhání i sklapovačky. Po půl roce se nepředkloním k zemi a ani o to nestojím. Dva týdny po úspěšné operaci začít procházkami po měsíci plavání, ale s hlavou co nejvíc pod vodou. Mě dělá dobře drobná práce se stoje u stolu s lehčími předměty. Např. sponkovačka, vrtačka atd. Hlavně nesedět a dávat pořádně zabrat břišním svalům, ale ne velkým, ale spíš těm drobným které drží páteř.
Úplně nejlepší sport na břicho a záda je podle mě krok klus i cval v sedle klidného koně u kterého je téměř jistota že neshodí.
Kdo nezkusil asi neuvěří. Po měsíci jsem chodil minimálně třikrát týdně do bazénu. Po třech měsících jsem se začal nechat vodit v sedle a po vytvoření svalu okolo třísel jsem začal jezdit sám na hodinové vyjížďky. Pro srovnání hodina na koni udělá se zádama tolik co pět hodin ve vodě.
Na závěr rada z vlastí zkušenosti. Občas si vzpomenou jaké to bylo, když si člověk bolestí i na opiátech nemůže dojít ani na záchod.
Takže se nezapomenou a nedopatřením zvedat pytle s cementem. A to platí doživotně.
Sice jsem momentálně v invalidním důchodě, přesto věřím tomu, že pokud budu pravidelně cvičit, tak se mohu živit i tak těžkou prací jako je včelařina.

Přeji podařenou operaci. Rychlou rekonvalescenci. A nemít strach, už to umí a nakonec se jim to zpravidla povede a zas tak hrozný zážitek to není.

Tomáš Jaša

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19666


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu