78210

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Vojtěch (85.13.78.3) --- 4. 2. 2007
Děkuji.

To je pro informaci hlavně Vojtěchovi, když se pustil do experimentů. A ještě informaci k Brennerovi - ten tam má hlavně závěr, že spíš než izolace, je pro včely důležitá setrvačnost - přizpůsobí se všemu, ale potřebují na to čas.

Karlovi děkuji za informace. Taky ing. Dvorskému, který svoje pokusy hezky popsal už v roce 04. Nerad bych opakoval známé pokusy.Splnit podmínky nového včelaře, který má práci, nemá moc času, ale chce včelařit ještě s menší pracností než mám, není jednoduché. Roje nesmí obtěžovat sousedy, čili bez rojení , bez mravenců,mřížek, bez prohlídek rozebíráním včel, nebo i nějakou kontrolu přímo z domu .Když se přišel informovat o včelách, tak jsem mu umožnil pohled do úlu na zimující včely zespodu. Viděl v jakém tvaru zimují, spočítal si obsednuté rámky,viděl co to je silné včelstvo , vliv rozměru rámku na včely i včelaře,atd.Udělal jsem i fotku ze spodu, kterou dám časem na web.Ani náznak stavění do vysokého podmetu, ale ve Včelaři je popsaný vysoký podmet jako nevýhodný.Ono je třeba vědět proč tomu tak je. Spočítali jste si svoji pracnost včelaření?
. B.V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20578


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu