78013

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Eman (194.149.115.254) --- 8. 2. 2007
Re: podezřelá cena= podezřelá kvalita

Levný med nemusí být nekvalitní a naopak, ale je trošku podezřelý. Až se situace na trhu ustálí a ti včelaři, co jim doma v konvích zbude neprodaný med, omezí počty včelstev a med pořád bude zbývat, co udělají? Dají na trh 2-3 roky starý med za nízkou cenu, aby se ho rychleji zbavili. Tak vzniká vztah mezi cenou a kvalitou. Výkupce HMF neměří. Nebo ano? Med je vynikající věc, ale když o něj není zájem, tak je s ním problém. Možná přijde i nato, že si více včelařů začne vážit práci obchodníka a nebudou ho považovat za zloděje. Poctivě a dobře obchodovat je mnohem větší umění, než naflákat tuny medu. V tom je obecný problém našeho zemědělství.
Cena je jen věcí toho, kdo prodává a jakékoli její jiné usměrňování než tlakem trhu, je nemravné.

------------------------------------------------------
Vítězslav Vrána:
Teď tomu nerozumím,když prodám do výkupu za 35 kč,je med kvalitní,když ho někdo prodá ze dvora za 50 kč kilo tak už se jedná o med méně kvalitní?Jde přeci o to,jak velká je v okolí konkurence,sám jsem tomu nerad,ale je věci každého včelaře,za kolik svůj med prodává.Víťa.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20682


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu