78123

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Radek Krušina (195.39.121.166) --- 28. 2. 2007
Re: Včelařství 3/2007 - Kde se bere mor?

Petr Borský napsal:

>>Radek Krušina: ...To co se o moru píše ve včelařství či jiném časopise nikdy nemůže být zcela aktuální. Veterina bude vždy reagovat rychleji a jednat přímo s vedením té organizace, na jejímž území se mor vyskytnul...

>To snad ale ještě není důvod tupě opisovat třičtvrtěroku starý článek, ať do Včelařství či jiného časopisu.
..............

Nevím, jestli šéfredaktor tupě opisoval tento článek, nebo cesta tohoto článku do včelařství byla nějaká jiná.
Ale myslím si, že je lepší, když ve Včelařství byla po třičtvrtěroce, než kdyby tam nebyla vůbec.

........................
........................

Petr Borský napsal:

>Informace o původci moru v mezistěnách (ve zmíněném článku) je možné myslím třeba vnímat tak, že pan šéfredaktor časopisu Včelařství si po třičtvrtěroce všiml nějaké zprávy na webu SVS a aniž by ji porozumněl, plácnul ji do časopisu. >Pokud SVS v některých mezistěnách něco odhalí, možná, že se o tom ve Včelařství po třičtvrtěroce taky dočteme.
........................

Myslím, že z termínu zveřejnění té zprávy ve Včelařství nijak nevyplývá, že jí pan šéfredaktor neporozumněl.
Jinak to, že se SVS zajímala o možnost přenosu moru mezistěnami, jsem se osobně dozvěděl právě až ze včelařství. Myslím, že je i dost dalších včelařů, kteří také pravidelně nepročítají zprávy SVS a tato informace byla pro ně přínosná. Jak psal už myslím Eman, myslím, že uveřejnění právě této zprávy ve Včelařství si nezaslouží kritiku, i když je z června loňského roku (to samozřejmě neznamená, že podobné zprávy by nebylo lepší zveřejňovat dřív).
A jak už jsem psal, máš nějaké čerstvější oficiální zprávy o moru v české republice? U nás v Jihomoravském kraji zatím veterina myslím nic oficiálně nezveřejnila, i když už jednatelé zprávy o výsledcích měli dostávají.
Z tohoto pohledu je možná načasování podobné zprávy do včelařství vhodné, protože při prohlídkách včel to může včelaře trknout k tomu, aby vnímali případné příznaky moru. (to zase neznamená, že by to případně nemohlo být i okomentováno....)

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21155


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
kozlík (194.212.232.6) --- 28. 2. 2007
Re: Včelařství 3/2007 - Kde se bere mor?

Asi před dvěma roky jsem byl na pražské přednášce, kde přednášející se zmínil o tomto problému a , že již na každé výstavě a konferenci obhlížejí zařízení na individuelní výrobu mezistěn.Právě aby si střední a velcí včelaři mohli ze svého vosku vyrábět mezistěny sami a nevystavovali se riziku zavlečení nákazy touto cestou.Když jsem byl na poslední výstavě, byl tam nějaký rakušan a pouštěl tam i kazetu s instruktážním filmem.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21178


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu