78024

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Miloš (213.195.230.1) --- 7. 3. 2007
jarní léčení

Zdravím z Kolínska, dnes jsem byl léčit včelstva nátěrem plodu. Všechna včelstva ve výborné kondici, plod u některých již na 3 rámcích. Kdo má léčit, ať neváhá, síla včelstev za posledních týdny stoupá a pozdější nátěry plodu již budou spojené s vyřezáváním díla - což mnohé povede k tomu se na léčení vykašlat.
Velice mě překvapily zásoby - místo aby ubývaly, přibývají. U většiny včelstetv je přibližně 1/2 - 2/3 nástavku 39x17 již zaplněn sladinou. Jsem rád, že mě léčení vyhnalo do včel, i včelstva na třech nástavcích brzo začnou pociťovat nedostatek prostoru. Možná bude letošní rok podobný tuším roku 2003, kdy jsem vytočil ze včelstva v průměru 13 kg ještě před rozkvětem řepky.
Miloš

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21383


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Miloš (213.195.230.1) --- 8. 3. 2007
Re: jarní léčení

Nechtěl jsem svým příspěvkem o jarním léčení říci, je že nadměrně plodu. Nad 1 dm2 zavíčkovaného plodu nemělo žádné včelstvo. Svou výzvu, aby se s léčením neotálelo, jsem nadhodil spíš dle množství zakladených buněk.
Co mě ale překvapilo - budu se opakovat -, že u včelstev na třech nástavcích 39x17 (loňské slabší oddělky)je takřka celý prostor zanesen sladinou a loňskými zásobami. Jedno včelstvo jsem rozebral a má prázdné jen 3 rámky. Pokud bude snůška pokračovat, budu muset urychleně včelstva rozšířit, jinak se z toho ...porojím.
K námětu vztahu teplot a plodování - ve všech včelstvech okolo 0,5 - 0,7 dm2 zavíčkovaného plodu, otevřený plod různého stáří v počtu do 20 buněk, vajíčka jedno a dvoudenní kolem 0,5 dm2. Je znát snížení plodování v minulých dnech, kdy byly teploty kolem 0.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21395


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu