78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Karel (194.138.39.52) --- 15. 3. 2007
Re:

A mate v jedne prepazce dva vykluzy nebo staci jen jeden??
......
Já měl jen jeden otvor uprostřed.

Pokud mohu radit, až tu vložku budete dělat, udělejte si jí jako univerzální mezidno. Já jsem sololit olaťkoval z obou stran. Z jední strany asi 8-10mm, z druhé dvojitě (asi 15-20). Vy si tam udělejte rovnou rámeček na krmnou mřížku - aby byla nad otvorem fixována a nejezdila do strany.
Já to hned neudělal a už se k tomu nemohu dostat, ale pak bych to s výhodou používal jako mezidno pro oddělek, mezidno při chovu matek - dával bych tam do rámečku kousek mateří mřížky z plastu, nebo kus plného materiálu a bylo by to i dno, či kus síta a bylo to dno i s větráním. A taky se pod tím dá krmit těstem, na těsto dát igelit, víko vyšším rantlem dolů a koukat dírou jak berou.
Já si takhle chci udělat příští séerii. Dvojitou vrstvu latěk na jedné straně chci nahradit trojitou a na čele bych udělal v prostřední vrstvě česno. Latičku nechám asi 10cm, na jednom konci provrtám, trošku osmirkuji a bude ze kolem hřebíku otáčet. BUde tam možné otevřít česno - když to vysunu ven, a v zimě budu dno dávat pod dřevěné víko místo polystyrénu. A pokud bych dával prodyšný strop - jutu, tak bych to otevřel dovnitř, aby mohl meziprostor odvětrávat vlhkost.
Ať se daří.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21592


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Miloš (213.195.230.1) --- 15. 3. 2007
Re:

Díky za návod, zkusím to. Je mi jasné, že když to celé neudělám hned, o případných dalších vylepšeních si můžu nechat jen zdát.
Mloš

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21593


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu