78287

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.1.251) --- 17. 3. 2007
Re: agresivní vèely

Já myslím, že včela si prostě umí zapamatovat pachy. Jimi se přece dorozumívají. Párkrát se mi stalo, že když jsem šel s někým cizím nevčelařem před včely, on dostal prompně žihadla a já nic. Řekl bych, že když včelař třeba dělá pumpaře na benzínce s obsluhou a smrdí tím benzínem, že možná na začátku na něho včely útočí víc, ale potom úplně stejně jako na jiné včelaře. Na druhé straně jsem kdysi kdesi četl, že lidi často bodaní od včel mají v těle měsíce buď nějakou součást jedu nebo protilátky na jed, včely to cítí a na takového člověka útočí méně. Přišlo se na to v souvislosti s léčením alergie na včelí jed formou injekčního vpravování malých dávek včelího jedu do krve, když takle léčení alergici konstatovali, že na ně včely útočí méně než dřív.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21620


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
kozlik (194.212.232.6) --- 19. 3. 2007
Re: agresivní vèely

to by byla příroda sama proti sobě , kdyby to tak vyvynula.Pokud již včely někoho pobodaly a tělo na to dlouhodobě reaguje nějakou látkou, kterou jsou včely schopny cítit, pak by bylo jedině logické, když tato látka nepomohla nepřítele zahnat, že příště až ho ucítí znovu , tak opět zaútočí, preventivně a s větší silou.když nepomůže domluva, přichází ke slovu větší argumenty.Jenže - toto také neplatí pro jarní útok.Naposledy jsem dostal žihadlo v srpnu a za ty měsíce by se ta látka asi z těla vytratila.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21645


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu