78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


cvanha (217.112.164.181) --- 24. 5. 2007
Re: Včely a sousedi

Plně souhlasím s přítelem Lokvencem.
Cesta občanského sporu nic neřeší, mám pocit, že ty 2 metry jsou ze zákona (ale nejsem si jistý na 100 %). Podstatně efektivnější je domluva se sousedem o přemístění (změně oriantace česen) včelstev a nebo výsadba dřevin rychle rostoucích do výšky kolem hranice pozemku -> zvedne letovou výšku včel, takže po výletu přeletí nad hlavami lidí a strážkyně česna nebudou tak registrovat pohyb lidí na Vaší zahradě. Pokud si soused bude stěžovat na zastínění včel, tak z vlastní zkušenností vím, že podstaně víc včelám vadí průvan (častý vítr), než zastínění.
Pokud byste se chtěla úplně vyhnout nebezpečí bodnutí včelou, pak byste nesměla vůbec do přírody.
Pokud bude let včel na hranici Vašeho pozemku zvednut nějakou překážkou do dostatečné výšky, pak zvýšené nebezpečí bodnutí včelou (v porovnání s pohybem v přírodě) bude pouze při prutké změně počasí (speciálně před bouřkou) a když při tom budete spocená na zahradě dělat prutké pohyby.
Kamil

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22871


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu