78082

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


A.Turčáni (62.168.124.210) --- 3. 11. 2007
Re: Opakovani leceni VARIDOLEM.

Za jak dlouho po fumigaci se to může opakovat?po prvé jsem vykuřoval toto pondělí.Dík za odpověďi.F.L.

- robiť ďalšiu fumigáciu nemá význam, ak bola robená bez plodu /pochybujem o tom, žeby sa nachádza vo včelstvách akýkoľvek plod/. Ak je naozaj plod, /čo neverím/, potom je aj 14 dní málo.

- neviem prečo sa niekto bojí fumigovať pri teplote pod 10˚C. Moje "pokusy" pri +3˚C ma presvedčili o tom, že fumigant prenikne do uzavretého chumáča a prípadného klieštika zabije.
Odparený amitraz, je vlastne plyn, ktoré musí preniknúť do zimného chumáča s vzduchom, ktorý nasávajú včely. Keďže varroa taktiež musí dýchať, amitraz sa dostane do jeho prieduchov a zabije ho. U mňa to funguje.

Anton

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25565


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
kozlík (194.212.232.6) --- 5. 11. 2007
Re: Opakovani leceni VARIDOLEM.

Opět jako loni. Co platí pro p. Turčányho nemusí platit všude.To sú tá špecifiká!Loni oproti tvrzení "odborníků" včely u nás,plodovaly celou zimu. To , že se dost zevšeobecňuje je nemoc včelařů. Situace se musí posuzovat individuelně - jak ze strany včelařů, tak veterináře, jinak se velkým ztrátám včelstev nevyhneme. Jako letos.Pokud máte v doletu včel lán hořčice - řepky -svazenky na zelené hnojení, a rostliny kvetou, pak i na přilétajících včelách uvidíte rousky pylu. Když nosí pyl je jisté, že plod tam je. Ani nemá cenu včelstvo rozdělávat.Jiná věc je, jestli se z něho vylíhnou včely, respektive jestli v době fumigace jsou buňky zavíčkované.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25577


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Sršní táta (212.80.64.162) --- 5. 11. 2007
Re: Opakovani leceni VARIDOLEM.

Plodování zatím pokračuje ve včelstvech s mladou matkou na většině míst ČR, zejména v nížinách (až dva rámky).
Jak uvádí "kozlík" je třeba brát v úvahu místní úpodmínky! Na všech stanovištích je nutné udělat poslední ošetření v prosinci. Pokud nejste hazardéři, dodržte bezezbytku metodiku léčení. Návody na léčení jsou na stránkách výrobce - Výzkumného ústavu v Dole u Libčic a doporučuji si je znovu přečíst!! Metodika je i v časopisu včelařství!! Jejich doporučení vychází z výzkumu a spolupráce s řadou včelařů. Žádám Vás nevymýšlejte nic nového. V případě, že máte vysoké spady roztočů po druhé fumigaci, obraťte se na př. Veselého "např. dotazem přes mail, zda nebude vhodné o jedno léčení v těchto dnech přidat!" Budu rád, pokud odpověď zveřejní - nebo zveřejníte.
Sršní táta ú.v. a spol.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25578


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Petr (81.19.35.235) --- 5. 11. 2007
Re: Opakovani leceni VARIDOLEM.

U dvou včelstev(před 14ti dny),které mě nosily pyl,jsem se na vlastní oči přesvědčil,že tuhle činost můžou vykonávat,i když nemají žádny plod.Takže i v této situaci není u včelstev nic jisté.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25588


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu