78133

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Miloš H. (213.195.230.1) --- 5. 11. 2007
Roztoči, brouci, klieštici ...

Taky se podělím o "svoje spady". Jak z konference pozoruju, letošní rok zamotal hlavu i zkušeným včelařům. U mně po léčení Gabonem spad řádově destíky roztočů, po fumigaci (16 st. C) opět několik desítek ks. Včely obsedají dva - tři nízké nástavky (zimuji na čtyřech). Zní to jako idyla, ale přitom jsem přišel o dva krajní úly - zastydlý plod, v úlu několik stovek včel. Kdybych měl velký spad roztočů, alespoň bych měl pocit, že znám důvod, proč dva úly padly, takhle nevím.
Soused včelař (důvěrník ZO) má podobné výsledky, přitom jeho druhá včelnice u Labe měla spad po fumigaci řádově tisíce ks roztočů. Je vidět, že jsou velké rozdíly v zamoření V.D.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25584


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu