78002

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Vojtěch (85.13.78.3) --- 9. 11. 2007
Re: Pro začínající včelaře

Zcela s tímto názorem souhlasím.
Zajímavá myšlenka je ale placený pronájem včelstev - dělali to v Německu. Tak může zájemce kdykoli vycouvat, když zjistí, že to není pro něj to pravé.

Zatím náklady raději nepočítám,ale pokud by si to museli platit, možná by to u nás i schopné odradilo.Využíváme zbytků prken ,skla atd.Byl jsem kopírovat
diplomy jeden 25Kč,atd.Poznatky z našeho výzkumu: Např. letáky u běžných úlů jsou pokáleny od ptáků,zachycují sníh , ale celý problém s nemocemi včel by se snižoval na minimum pokud by včelaři začali přecházet na hygienické podmety, který jsem popsal ve Včelařství č.9/2007/243.
Umožňuje snadnou kontrolu síta i podložky přes skla.Pokud nebude pravidelná a řádná kontrola, celé léčení se časem stane nepřehledné a neúčinné.
Při zkoušce jak vyhovuje včelám skleněný nástavek je zatím výsledek takový.Včelstvo, které má skleněný nástavek uprostřed úlu, jsou nastěhované ve skle, a
nástavek dřevěný nahoře, tak dole opustily. Jsou to první zkoušky, které je nutno ověřovat delší dobu.
B.V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25687


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu