77646

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 12. 11. 2007
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1874

Spolek v Brne Mimoradna valna hromada
za pricinou predlozeni uctu zatimniho predsedy(F.Steininger) volba predsedy a obou jeho namestku na zaklade platnych stanov.Dostavilo se 35 clenu.
Ucinen predsedicim dotaz,zdali si preji aby Zprava byla v cele obsahlosti...myslim,ze dostaci,kdyz jen hlavni momenty o cinnosti uda a ucetni zpravu mlcenim pomine.Kdyz ucetni zprava prednesena byla,pravil predsedici ze doklady k ni ve spolkove kancelari ulozeny jsou.Vedeni pokladny jest vsak takove,ze zbeznym nahlednutim nelze si zadneho hlubsiho rozhledu ve veci te zjednati.Ucinen navrh aby valna hromada zvolila komisi a spravni rade udeliti plnou moc,aby ucty kladouci absolutorium udelila.
Veskeri poukazovali k dulezitosti a nutnosti schuzi.P.Skalil z Tovacova: Jest mu velice napadne,ze nebyly odbyvane mesicni schuze.Oduvodnenize byly jen skrovne navstevovany(a proto se nedelaly),neni dostatecne.
Dovolte mi,panove abych Vas vyzval dnes, kde po umrti naseho predsedy PONEJPRV jsme se sesli,abychom soustrast svou nad umrtim...na jevo dali.Spravni rada se usnesla,ze navrhne za predsedu dp.Rehore Mendla.Vsicci pritomni pozdvihli se na znameni ze souhlasi...Vyslana k dp.prelatu deputace sestavajici:Habernek,Scholz,Habernek.
Volba: Vetsina pritomnych ale zadala hlasovati hlasovacimi listky(tajne)oba panove-namestci-byly zvoleni,kazdy z 28 hlasy.Na to prikrocil p.major auditor: Zemrely predseda zanechal vcelin svuj.Jelikoz spolek nebyl sto,aby vcelin sam podrzel a ho udrzoval,musel ho prodati a utrzeno zan 148 zl. Penize ty neobnasi tak mnoho,ze by jich spolek postradati nemohl...Jest pak obycej,Panove,pamatku takovach muzu,upominkou ctiti...navrhuji abychom tomuto nasemu smysleni verejneho vyrazu dali a penize...ze jmeni spolkoveho vyloucili,aby se stalo zakladem-Nadace Zivanskeho-
Mezi tim vratila se delegace: Pan opat volbu odmita.Dekuje za duveru,jenz mu tim projevena byla,okolnosti brani mu vsak,aby volbu za predsedu prijal.Nasledkem toho musela se prevziti volba nova.Za predsedu jednohlasne zvolen Bedrich Habernek.Na to odstupuje namestek F.Steininger.Nyni sice odstupuje,nashromazdil si vsak zkusenosti a tyto snad pozdeji sdeli.Spolek bude mit velkou praci a mnoho nepriatel,ktere nyni jiz proti nemu ucinkuji.Aby se ubranil pouze materialnimi prostredky nebude stacit.

Starosta farar od sv.Jakuba v Brne:
S uzkostlivou mysli nastupuji tento urad,zdali budu sto..nahlizim ze nedostaci aby se pouze poctivym vedenim pokladnice vykazati mohl...bude mou nejvetsi snahou,aby veskerym slusnym pozadavkum dle moznosti mozno vyhoveti. Nahlizim ze cinnost spolkova se ve vsech rozsiriti musi. Nikdo se nedomniva,ze vsecko stavajici na rub se obrati,k tomu potrebi casu,rozvahy a zkusenosti,aby nastale nedostatky a neporiadky se odstranily.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25722


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu