77619

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 26. 11. 2007
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1875


Reditelstvi ustredniho zemskeho spolku Cechy
Zada uctive pp.starostu okresnich spolku aby stanovy sveho spolku zaslali

Sjezd spravni rady ustredni Jednoty v Cechach jednani o stanovach
Starosta Liska.Gregr,Vanicek,Spacek,co zastupci prazskeho spolku . Buchar,Blaha uhrinevskeho spolku. Macner,Weidl,Neuer piseckeho spolku. Heler horickeho. Thuma chrudímskeho. Misak horickeho. Baudis jaromerskeho spolku.
Starosta uvital protomne a kladl jim na srdce,aby zapomeli,ze jsou cleny toho neb onoho spolku a nedali se horlivosti pro svuj vlastni krb svesti k nejakemu stranictvi.
1)Pestovani vzajemnosti vsech spolku,tato vzajemnost pouze na vydavani spolkoveho casopisu omezena,tak ze nemuze nijakz blize nazvana byti.
2)Mali ustredni jednota vladnouti nejakym jmenim ?..tyto prameny jsou vyschlymi,aneb jen takovymi studankami,z nihz nam vyvazili vodu drive nezli nam mozno bylo k nim prijiti. Po delsi porade uzavreno:v budoucnosti ma toliko spravni vybor ustredni o statni a zemske podpory zakrocovati a teto subvence se ma pouziti ku prospechu vsech spolku se tykajicich.
4) Clenove spolku jsou okresni spolky
5) Reditelstvi spolku: zalezitosti vede spravni vybor:9clenu volenych a vsech predsedu spolku.
6) Starosta zastupuje spolek,predseda vsem shromazdenim,spravnimu vyboru je odpovedny.
Jednatel podporuje starostu,podepisuje zaroven vsechny spisy a ridi kancelar.
Pokladnik cini vydani na pisemne poukazani predsedy.
Spravni vybor dava absolutorium na zaklade revisoru.
7)Spravni rada: radi se o vsech vecech, k platnemu usneseni je treba 1/3 clenu.

Mesicni schuze v mistnostech c.k. Hospodarske spolecnosti Brno
Sdeloval nejdustojnejsi p.prelat Mendel o zazimovani a prezimovani vcel:Vdrivejsich letech daval vcely na zimu do sucheho sklepa.Kazdeho jara shledal ze dilo je mokre a plesnive.Nasledkem toho nechaval radeji venku.Lonskeho roku dal jednu celed velmi slabou do sklepa aby ji pozdeji s jinou spojil.Pro jine zamestnani nemohl tomu dostati a tak oul zustal pres celou zimu.Nahodou nestal z prima,nybrz se zemi 30 stupnu.V tomto stavu zustal az do jarniho vycisteni.Slaba celed byla zdrava,o vlhkosti-plesnivosti ani stopy a tato celed dala prvni roj.
Letosni zimu konal dalsi v te veci pokusy:Na 2velmi silnych a 2silnych na 10plastech spolkovych.Obe bzucely,kvilely,meli uplavici,pro ne bylo ve sklepe patrne prilis teplo 7R.
Prostredne silne na 7 plastech byly uplne klidny-nemohly tolik tepla vyvinouti,byla teplota ve sklepe prave vhod-malo travily-podnes velmi dobre.
Mnozi projevili pisemne prani,ze by radi meli spolkove uly s cesnem take do medniku.Spravni rada se tedy na tom ustanovila,ze dle vzoru uhrinevskych.Reditelstvi vsak nebere na sebe odpovednost za jejich uzitecnost a prospesnost,jelikoz se jeste o tom zkouskami nepredsvedcilo.
Budoucne tedy bude stat ul s tramky a dvema cesny 5zl.50, s ramecky 7zl., dle vzoru uhrinevskeho 7zl.50


Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25910


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu