77417

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


G. Pazderka (80.78.146.248) --- 4. 12. 2007
Re: Jak získat pyl z panenského plástu???

Na pergy jsem viděl používat mlýnek na jablka. (dva válce s hřebíky) Nestihl jsem je letos vyzkoušet. No a na separaci se určitě dá použít způsob mísem jak u maku. (gravitace + kruhovitý pohyb kulaté nádoby plus prosypat větrákem)


Plásty s plástovým pylem třídím u medometu a vyřezávám jen dané místa. Potom je je možné dátdo mražáku do PE pytle pro pozdější zpracování. Bohužel jsem nedosáhl domluvy pro prodej, takže ze zpracování sešlo.


A na propolis používám materiál z PP. Je levný.(cca 33 Kč/m2)

Také jestli jste někdy luštil luštěniny. Je pohodlné nacpat síta do PE pytle a vyluštit je. Potom používám velkou (na vysoko oblepenou) papírovou krabici, která slouží jen pro vysypání sít a nadrceného propolisu
z toho pytle a s kaučukovými rukavicemi ručně kus po kusu doluštím a srovnám na další použití. Rukavice na takovou práci jsem si nevzal jen jednou a dělat je to vhodné mimo dům na trávě. ;-)

Toto je vhodné pro nevelké množství sít a perg. Jedná se o vytěžené objemycca do 50 kg/rok.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 26034


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu